Психологиня БФ «Схід SOS»: «Важливо розуміти, що звернення до психолога – це не слабкість, а прояв мужності й турботи про себе»

Юлія – психологиня мобільної бригади. Фахівчиня консультує та проводить групові заходи під час виїздів у прифронтові громади Запорізької області, допомагає евакуйованим із зони активних бойових дій на транзитному пункті в Павлограді. Часто туди прибувають люди у важкому психологічному стані, Юлія з колегами всіляко намагається допомогти врятованим. Також Юлія залучена до виїздів та консультування мешканців, постраждалих у результаті обстрілів міста Запоріжжя, надає консультації в місцях компактного поселення та під час екстреного реагування на надзвичайні події.
«Я надаю психологічну підтримку людям, які переживають тривожні та депресивні стани, кризові ситуації, втрати, проблеми з особистими кордонами й самооцінкою. Підтримую тих, хто пережив травматичні події внаслідок військової агресії – родини військових, переселенців, а також тих, хто втратив дім чи близьких», – розповіла фахівчиня.
У таких випадках для психологині важливо не лише допомогти людині в момент проживання болю, а й підтримати її на шляху пошуку внутрішньої сили, щоб будувати своє життя далі. Юля переконана, що навіть одна чи декілька зустрічей можуть стати вирішальними для початку важливих змін у житті.

«Мені запамʼятався випадок під час спілкування із жінкою, яку евакуювали з прифронтової громади на Донеччині. Довгий час вона перебувала сама, у страху, під щоденними обстрілами, але не наважувалася на евакуацію – важко було покидати рідні стіни і їхати в нікуди. На щастя, жінка вирішила виїхати з нашим евакуаційним екіпажем і цим врятувала своє життя. У її очах була зневіра, безмежний сум і біль. На транзитному пункті в Павлограді вона отримала необхідну соціальну та юридичну допомогу фахівців, відчула небайдуже ставлення та підтримку в пошуку подальшого місця для проживання. Після нашої розмови жінка зізналася, що почала відчувати хоча б часткову безпеку, яку так давно втратила», – поділилася спогадом Юлія.
Успіх для психологині – це коли особистий простір людини, яка звернулася по допомогу, наповнюється надією, витісняючи страх і біль. Однак важливим є не тільки результат, а й сам процес консультування – встановлення контакту, довіри, перші кроки людини назустріч собі, своїм потребам.
«Я бачу, як люди знаходять сили долати перешкоди й рухатися далі, відновлюють внутрішню рівновагу, віру в себе та починають знову відчувати смак життя. Це мене надихає. Важливо розуміти, що звернення до психолога – це не слабкість, а прояв мужності й турботи про себе», – додала психологиня.
Юлія захоплюється навчанням і постійно прагне вдосконалювати свої професійні навички. Психологиня регулярно відвідує тренінги, воркшопи та курси. Отримані знання фахівчиня застосовує на практиці та ділиться новим досвідом з оточуючими, допомагаючи їм розвиватися.

Своєчасна психологічна допомога та підтримка може запобігти розвитку небажаних станів або їх загострення. Просто знайте – ви не самі. Звертайтеся за підтримкою психологів Благодійного фонду «Схід SOS».
Подати заявку на виїзд мобільної бригади психосоціальної та юридичної підтримки до вашого населеного пункту в Запорізькій області можна за номером кол-центру, що приймає звернення з понеділка по суботу (8:00–18:00): 0800 332 614.
