Психологиня безпечного простору «Затишно space» Світлана Копаниця стала гостею подкасту «Ніде правди діти»
Від початку повномасштабного вторгнення рф минуло 2 роки, однак досі не всі батьки вміють говорити про війну з дітьми. Хтось розповідає забагато, а інші обмежують інформацію щодо сучасних реалій. Саме тому психологиня безпечного простору «Затишно space» Світлана Копаниця стала гостею подкасту «Ніде правди діти».
У випускові «Війна та діти, або як говорити з дітьми про війну» (слухати тут) фахівчиня розповіла про таке:
- як новини впливають на емоційний стан і фантазію
- які слова вважаються доступними та безпечними в розмові з дитиною
- коли слід обговорювати негативні події та трагедії
- як надати малечі відчуття безпеки
- як помітити підвищену тривожність у дитини та що з цим робити
Крім того, психологиня наголосила, що варто пояснювати дітям необхідність проживання різних емоцій. Поради експертки допоможуть уникати червоних прапорців у взаємодії, розповідати про війну, зрозуміти важливість медіаграмотності, а також звертатися до порад дитячих психологів і мати підбірку тематичної літератури.
Подкаст створений у межах проєкту «Медіадетокс: споживай якісну інформацію» за сприяння ГО «Соціальна взаємодія» та Національний університет «Запорізька політехніка». Автори – студенти спеціальності «Журналістика».
«Затишно space» – проєкт Благодійного фонду «Схід SOS», метою якого є надання всебічної допомоги постраждалим від війни жінкам і дітям. Робота безпечних просторів у Черкасах, Вінниці та Кропивницькому реалізується за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. У Запоріжжі, Миколаєві, Одесі та Харкові – за підтримки уряду Канади. БФ «Схід SOS» є імплементаційним партнером міжнародної гуманітарної організації CARE.