EN

Правовий аналітик БФ «Схід SOS» Ярослав Таранець взяв участь у пресконференції щодо викликів, з якими стикаються вступники з ТОТ

Новини
26.08.2024
Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України

На тимчасово окупованих російською федерацією територіях України перебувають понад 1 600 000 дітей, але вступники з ТОТ не мають комплексного механізму для вступу до навчальних закладів на підконтрольній уряду території.

Про це під час брифінгу розповіли правовий аналітик Благодійного фонду «Схід SOS» Ярослав Таранець, керівниця напряму національної адвокації ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда» Валентина Потапова, директорка-координаторка «Донбас СОС» Віолета Артемчук і юристка ГО «Крим СОС» Анастасія Калініна.

Вступники з ТОТ стикаються з великою кількістю перешкод, як-от:

  • відсутність якісної підготовки до НМТ за українською навчальною програмою;
  • проблеми на кордоні (відсутність сполучення між ТОТ і підконтрольною територією, безпідставні відмови в перетині з боку російських і білоруських прикордонників тощо);
  • відсутність паспорта громадянина України;
  • складність ідентифікації осіб з ТОТ (люди, які покинули окупацію, повинні оформити паспорт або відновити втрачений; послуга доступна в будь-якому підрозділі Державної міграційної служби, але вимагає часу та зусиль);
  • фінансові труднощі, що виникають через відсутність офіційних документів українського зразка;
  • неможливість працевлаштуватися, офіційно винаймати житло тощо.

На думку правового аналітика БФ «Схід SOS» Ярослава Таранця, необхідно створити державну програму, що передбачатиме низку заходів з адаптації, а також визначити відповідальний орган або уповноважений структурний підрозділ в одному з центральних органів виконавчої влади.

Першим елементом програми має стати психологічна допомога, адже без підтримки приїхати та пройти всі бюрократичні процедури дуже важко навіть для дорослої людини, а ми говоримо про підлітків. Вони повинні відчувати безпеку та розуміти, що тут є ті, хто подбає про них.

Ярослав Таранець

Одна з ключових рекомендацій експертів – напрацювання комплексної державної політики підтримки молоді, яка виїжджає з тимчасово окупованих територій.

Адвокаційна діяльність здійснюється в межах програми «Підтримка постраждалих від війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Правовий аналітик БФ «Схід SOS» Ярослав Таранець взяв участь у пресконференції щодо викликів, з якими стикаються вступники з ТОТ | БФ «Схід SOS», картинка №2

Інші матеріали

Перейти до публікації «Під крилом турботи»: мешканці прихистків у Калуші та Стецевій отримують допомогу подологів
«Під крилом турботи»: мешканці прихистків у Калуші та Стецевій отримують допомогу подологів

«Під крилом турботи»: мешканці прихистків у Калуші та Стецевій отримують допомогу подологів

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав ДСНС Донецької та Запорізької областей техніку вартістю понад 93 000 грн
Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав ДСНС Донецької та Запорізької областей техніку вартістю понад 93 000 грн

Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав ДСНС Донецької та Запорізької областей техніку вартістю понад 93 000 грн

Перейти до публікації Заступниця виконавчої директорки БФ «Схід SOS» Катерина Скрипова розповіла про евакуацію тварин на першому всеукраїнському форумі «Зоосвідомі»
Заступниця виконавчої директорки БФ «Схід SOS» Катерина Скрипова розповіла про евакуацію тварин на першому всеукраїнському форумі «Зоосвідомі»

Заступниця виконавчої директорки БФ «Схід SOS» Катерина Скрипова розповіла про евакуацію тварин на першому всеукраїнському форумі «Зоосвідомі»

Скопійовано!