Огляд порушень прав людини в окупованих Луганській та Донецькій областях | Липень 2018

Новини
10.08.2018
prava cheloveka

У липні 2018 року в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації Російської Федерації (РФ), були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, створення паралельної правової системи, порушення прав власності, заборона діяльності релігійних організацій. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

  1. Незаконні арешти, затримання та обмеження свободи пересування

У звіті за червень 2018 року ми повідомляли, що в «поліцію» окупованого міста Брянка звернувся місцевий житель. Його сина, Валерія Білицького, 1995 року народження, озброєний чоловік із застосуванням сили посадив в автомобіль і відвіз у невідомому напрямку. 4 липня 2018 року на сайті так званого «міністерства державної безпеки (МДБ) Луганської народної республіки (ЛНР)» з’явилося повідомлення про те, що Валерій Білицький був нібито завербований Службою безпеки України (СБУ) і з’явився з повинною до правоохоронців окупаційної адміністрації РФ.

13 липня 2018 року на сторінці «СВЕРДЛОВСК — ТИ ПОВИНЕН ЦЕ ЗНАТИ» соціальної мережі «Вконтакте» з’явилося повідомлення про те, що так зване «міністерство внутрішніх справ («МВС»)» та «МДБ ЛНР» звинувачує Сиріч Олександра Ілліча, 1947 року народження , в тому, що він нібито поширював листівки, «які містили публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Луганській Народної Республіки».

Окупаційна адміністрація Російської Федерації в окупованій Луганській і Донецькій областях обмежує переміщення громадян в нічний час за допомогою так званої «комендантської години». При цьому періодично проводяться рейди по виявленню «порушників». Так, в липні 2018 року в «Донецькій Народній Республіці (ДНР)» були проведені кілька таких рейдів під назвою «Нічне місто». З 29 червня по 1 липня 2018 року «поліція» окупаційної адміністрації РФ затримала 443 осіб за порушення комендантської години. З 6 по 7 липня — 239 осіб. З 13 по 15 липня затримані 223 людини. З 27 по 29 липня — 260 осіб.

  1. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій і Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні їм засоби масової інформації (ЗМІ) продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результати їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

2 липня 2018 року в Донецьку пройшло підписання «угоди» про співпрацю між «торгово-промисловими палатами ДНР і ЛНР». Повідомляється, що «сторони підписання договору розраховують на активізацію розвитку торгових зовнішньоекономічних зв’язків».

3 липня 2018 року, в окупованих Луганській і Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації РФ, так званий «український народний трибунал з розслідування військових злочинів режиму Порошенка проти громадян України» («УНТ»), «визнав винними у військових злочинах проти громадян України ще 10 активних представників режиму Петра Порошенка». Всього «УНТ» були засуджені 18 осіб.

ЗМІ окупованій Луганській області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, 5 липня 2018 року повідомили, що депутати «народної ради ЛНР» працюють над внесенням змін до «закону ЛНР «Про податкову систему». Зміни планують внести практично в усі глави податкового закону.

5 липня 2018 року в так званому «міністерстві транспорту ДНР» підвели підсумки роботи зі зверненнями громадян за перше півріччя 2018 року. На адресу «міністерства» надійшло 1250 звернень громадян, включаючи особистий і виїзний прийоми, письмові та електронні звернення, а також звернення, що надійшли на телефонну лінію відомства, в яких було озвучено 1320 питань.

6 липня 2018 року так званий «державний комітет із земельних відносин ЛНР», окупованій Луганській області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, повідомив, що з 1 січня 2018 року внесла в «держреєстр» понад 3,5 тис. записів про державну реєстрацію прав на землю.

19 липня 2018 року, так звана «рада міністрів ЛНР» внісла зміни у «тимчасове положення про порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно, їх обтяжень і надання інформації». Зміни стосуються збільшення терміну дії техпаспорта на об’єкт нерухомості.

  1. Порушення прав власності

У липні 2018 року, на території окупованих Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем окупаційної адміністрації РФ продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в липні 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 45 оголошень про пошук власників різної власності — рухомого або нерухомого майна.

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

2 липня 2018 року так званий «фонд державного майна ДНР» повідомив про 6 об’єктів нерухомого майна, щодо яких введено так зване «державне управління».

  1. Порушення права на свободу віросповідань

Так зване «МДБ ЛНР», окупованій Луганській області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, 26 липня 2018 року повідомило про «припинення деструктивної діяльності екстремістської релігійної організації «Всеукраїнський Союз Церков Євангелістів Християн Баптистів». Як повідомляє «МДБ ЛНР», «дана релігійна організація з центром у Києві ухилялася від проходження обов’язкової державної реєстрації, здійснювала на території Республіки деструктивну діяльність».

В кінці червня 2018 року так звані «МДБ ДНР», окупованій Донецької області, що знаходиться під контролем окупаційної адміністрації РФ, повідомило про припинення діяльності «псевдорелігійної організації ісламістського толку, керівництвом якої здійснювалася діяльність по пропаганді ідеології міжнародної терористичної організації «Аль-Іхван Аль-муслімін» («Брати мусульмани»), а також поширенню інформаційних матеріалів екстремістської спрямованості».

______________________

Моніторинг підготовлений за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини в партнерстві з німецькою недержавною організацією DRA.

Думка авторів не обов’язково збігається з офіційною позицією МЗС Німеччини.

Дивитись PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup_ad40e439721dee

Завантажити PDF >>>
https://www.dropbox.com/s/iltsk2epder25rc/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh-lypen-2018.pdf?dl=1

Смотреть PDF >>>
https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o_386c73b30c8797

Скачать PDF >>> 
https://www.dropbox.com/s/2m7v9h3iua1zd8r/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah-ijul-2018.pdf?dl=1

PDF in English >>> 
https://issuu.com/vostok-sos/docs/human-rights-violations-monitoring-_762c6110712e1a

PDF in English (download) >>>  
https://www.dropbox.com/sh/uauz0aop637grza/AABDimSsSgAvV-kvZAo6llHoa?dl=1

Інші матеріали

Перейти до публікації 13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році
13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році

13 пріоритетних кроків у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України у 2025 році

Перейти до публікації Координатор напряму евакуації БФ «Схід SOS» візьме участь у міжнародній конференції в Естонії
Координатор напряму евакуації БФ «Схід SOS» візьме участь у міжнародній конференції в Естонії
 22.01 – 23.01.2025

Координатор напряму евакуації БФ «Схід SOS» візьме участь у міжнародній конференції в Естонії

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Скопійовано!