EN

Огляд порушень прав людини в окремих районах Луганської та Донецької областей | Квітень 2018

Новини
11.05.2018
prava cheloveka

У квітні 2018 року в окупованих Луганській та Донецькій областях, які перебувають під контролем окупаційної адміністрації РФ, були виявлені нові факти порушень прав людини: незаконні затримання та обмеження свободи пересування цивільних осіб, залучення школярів до пропаганди, примушування до вступу жителів територій так званих «ЛНР» і «ДНР» в «громадські організації», створення паралельної правової системи, порушення прав власності, перешкоджання діяльності міжнародних організацій. На жаль, всі ці порушення прав людини стали «нормою» для жителів територій так званих «народних республік».

 

  1. Незаконні арешти, затримання та обмеження свободи пересування

Окупаційна адміністрація Російської Федерації в окупованих Луганській та Донецькій областях обмежує переміщення громадян в нічний час за допомогою так званої «комендантської години». При цьому періодично проводяться рейди по виявленню «порушників». Так в ніч з 30 березня по 1 квітня «поліція» окупаційної адміністрації провела операцію «Нічне місто», під час якої було затримано за порушення «комендантської години» 473 людини.

Також з 20 по 22 квітня в ході аналогічної операції в «комендантську годину» були затримані 418 осіб.

Двоє громадян України, які проживають в даний час на території, підконтрольній українській владі, були затримані в Луганську під час так званої «комендантської години». Молоді люди приїхали в Луганськ перевірити цілісність квартири.

Як повідомили чоловіки, після затримання вони протягом 6 днів піддавалися допитам так званих «правоохоронних органів» окупаційної влади. За їх словами, їх допитували співробітники ФСБ Росії. Пізніше молоді люди були відпущені і повернулися на територію, підконтрольну Україні.

На початку квітня в соціальних мережах з’явилися дані, що в одному з районних відділів «поліції» 28 березня помер 18-річний Влад Гіневіч. Повідомляється, що він був доставлений в «поліцію» нібито за прогули в ПТУ. Після чого з ним провели «профілактичну роботу». На похоронах Влада люди бачили на його тілі сліди тортур і побоїв. У «поліції» Влада душили пакетом, били по голові.

5 квітня, в так званому «міністерстві державної безпеки ДНР» повідомили про засудження Губкіной Ольги Михайлівни 1963 р.н., «завідуючої сектором по роботі з персоналом фонду державного майна ДНР» за статтею «Шпигунство». Так званий «верховний суд ДНР» визнав її винною в скоєнні злочину, передбаченого статтею 321 «Шпигунство» «УК ДНР», і засудив до десяти років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму. Повідомляється, що Губкіна О.М. систематично передавала інформацію, в тому числі закритого характеру, в СБУ.

11 квітня окупаційна адміністрація окупованій Донецької області повідомила, що «військовий трибунал ДНР» засудив жителя підконтрольного Києву Артемівська до 10 років ув’язнення за шпигунство на користь українських спецслужб. Засуджений з травня 2016 по січень 2017 року, нібито передавав спецслужбам України зібрані відомості про дислокацію військових частин «ДНР», фото військової техніки і військовослужбовців.

23 квітня окупаційна адміністрація окупованій Донецької області повідомила, що «вироком військового трибуналу на правах палати верховного суду ДНР» житель міста Комсомольське Старобешівського району визнаний винним в шпигунстві і засуджений до 10 років позбавлення волі. У період з травня по липень 2017 р. виконуючи завдання СБУ, «засуджений» за допомогою мобільного телефону здійснював фото- і відеофіксацію військовослужбовців командного складу і військового транспорту «збройних сил ДНР» і передавав ці дані співробітникам СБУ.

11 квітня «військовий суд ЛНР» виніс вирок колишньому військовослужбовцю так званої «народної міліції ЛНР». Засудженому призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 12 років за шпигунство на користь спецслужб України. Повідомляється, що житель селища Кленовий Едуард Міхєєв збирав і передавав українським спецслужбам дані про особовий склад «народної міліції ЛНР». Міхєєв в своє виправдання повідомив, що «не вважає себе громадянином ЛНР і тому мав право співпрацювати з СБУ».

На початку квітня 2018 року окупаційна влада РФ в Донецькій області повідомили, що в березні «військовий трибунал верховного суду ДНР» виніс два вироки обвинуваченим у шпигунстві на користь іноземної розвідки.

Засуджений уродженець Комсомольського, 1956 р.н.., який нібито співпрацював з СБУ і «в рамках цієї співпраці неодноразово робив фото- і відеозйомку військовослужбовців, техніки, будівель і споруд».

Також засуджений уродженець Горлівки, 1956 р.н.. Він неодноразово виконував завдання СБУ зі збору відомостей про військовослужбовців, військової техніки та об’єктах.

 

  1. Створення паралельної правової системи, адвокатури, нотаріату, судів

В окупованих Донецькій та Луганській областях, окупаційні адміністрації Російської Федерації і підконтрольні ЗМІ продовжують інформувати місцевих жителів і світову громадськість про діяльність своїх «державних органів» і результатах їх «роботи». Відзначимо, що ця діяльність не має юридичної сили і спрямована лише на демонстрацію так званої «державності» в «республіках».

В окупованих територіях Донецької та Луганської областей в квітні продовжив роботу нещодавно створений так званий «український народний трибунал з розслідування військових злочинів режиму Порошенко проти громадян України» ( «УНТ»).

Чергове засідання «УНТ» відбулося 2 квітня 2018 року в Донецьку. На ньому було розглянуто «другий тематичний блок звинувачень на адресу фігурантів, який стосується створення незаконних збройних формувань».

Про свою діяльність в квітні повідомляють так звана «рада міністрів ЛНР» і депутати «народної ради ЛНР».

2 квітня 2018 року було прийнято постанову «Про врегулювання деяких питань, пов’язаних з переміщенням суб’єктами господарювання ЛНР і ДНР товарів через адміністративний кордон між Луганською Народною Республікою і Донецькій Народною Республікою».

3 квітня 2018 року прийнята постанова «Про внесення змін до Тимчасового порядку розрахунків за зовнішньоекономічними договорами та здійснення валютного контролю» та постанову «Про встановлення ставок ввізного мита».

3 квітня 2018 року депутати так званої «народної ради» прийняли закон «Про внесення змін до окремих законодавчих актів Луганській Народної Республіки», який допоможе прискорити початок повноцінної роботи судової системи та діяльності Верховного Суду ЛНР».

За період з 1 січня по 18 квітня 2018 року територіальними відділами РАЦС окупаційної адміністрації Російської Федерації в окупованій Донецькій області зареєстровано наступну кількість записів актів про народження — 3228, про шлюб — 714.

За період з 10 по 13 квітня так званим «міністерством транспорту» було видано 17 ліцензій та ліцензійні картки на 37 транспортних засобів в сфері автомобільного транспорту.

 

  1. Примус до членства у «громадських» організаціях та участі в «патріотичних» і «соціальних» акціях «ЛНР» і «ДНР». Залучення дітей до пропаганди

В окупованих Донецькій та Луганській областях, контрольованих окупаційними адміністраціями Російської Федерації, ведеться військово-патріотична пропаганда серед дітей, підлітків та молоді із залученням їх до членства в «громадських» організаціях. Активно залучаються до членства в «громадських» організаціях працівники бюджетних підприємств і підприємств, на яких введено так зване «зовнішнє управління».

29 квітня 2018 року діти з так званих «військово-патріотичних клубів» Донецька і Комсомольського відвідали розташування «інтернаціональної» бригади проросійських бойовиків «П’ятнашка», яка брала участь в бойових діях проти українських військових в ході проведення АТО з червня 2014 року.

32215482_1704718079614194_7184610692769513472_n 32293410_1704718092947526_654265403425423360_n

В окупованій Донецькій області, на підприємствах, підконтрольних раніше Україні, а нині контрольованих окупаційною адміністрацією Російської Федерації, після введення на них так званого «зовнішнього управління», триває залучення співробітників в «громадський рух» «Доне­цька республіка».

Так ряди ГР «Донецька республіка» в квітні 2018 року поповнили 60 співробітників Єнакіїв­ського управління по газопостачанню та газифікації ДК «ДОНБАСГАЗ», «Єнакіївського металургійного заводу», а також «Єнакіївського коксохімпрома» і 89 співробітників так званого «міністерства юстиції Донецької Народної Республіки».

 

  1. Порушення прав власності

У квітні 2018 року, на території «ЛНР» продовжився процес так званої «націоналізації» підприємств, які раніше працювали під юрисдикцією України або належать громадянам України, які проживають з початку конфлікту на території, підконтрольній Україні. Процес «пошуку власників» носить масовий характер.

Так, в «ЛНР» в квітні 2018 року так званим «державним комітетом податків і зборів» було розміщено 25 оголошень про пошук власників різної власності — рухомого або нерухомого майна

При цьому варто відзначити, що заяви від власників приймаються протягом 60 днів з дня виходу оголошення. Після закінчення цього терміну підприємства переходять під контроль «республіки».

Подивитись PDF >>>https://issuu.com/vostok-sos/docs/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okup

Завантажити PDF >>>https://www.dropbox.com/s/70ox2fkrfkled9u/ohliad-porushen-prav-liudyny-v-okupovanykh-donetskii-ta-luhanskii-oblastiakh.pdf?dl=1

Посмотреть PDF >>>https://issuu.com/vostok-sos/docs/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-o

Скачать PDF >>>https://www.dropbox.com/s/msapdq75xg6mis6/obzor-narushenij-prav-cheloveka-v-okkupirovannyh-doneckoj-i-luganskoj-oblastyah.pdf?dl=1

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку
БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

БФ «Схід SOS» підписала угоду про партнерство зі Шведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку

Перейти до публікації Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»
 02.11.2024

Жінки-лідерки Миколаєва провели освітній захід за підтримки БФ «Схід SOS»

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді
Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Команда БФ «Схід SOS» пройшла тренінг із домедичної допомоги в Ужгороді

Скопійовано!