Порушення з боку силовиків: у травні на “гарячу лінію” Восток SOS звернулися 24 рази
У травні 2021 року на телефон та Telegram «гарячої лінії» з виявлення випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 24 звернення, що стосувалися 18 ситуацій. 6 з них були скаргами на представників влади, а решта мали довідковий характер.
9 стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах як заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворювання COVID-19. Три таких звернення стосувалися тестування на COVID-19. В інших трьох йшлося про правила перетину держаного кордону України для подорожніх з Росії та Італії.
9 ситуацій стосувалися Луганської, 1 – Донецької, 1 – Запорізької, 1 – Харківської, 1 – Вінницької, 1 – Львівської області, 2 – Російської Федерації, 1 – Італії. Як мінімум одне звернення надійшло з окупованих територій. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцеперебування, ані місцину, де відбувалася ситуація. Одна ситуація сталась між населеними пунктами – в пункті пропуску на кордоні з Російською Федерацією.
На бездіяльність поліції скаржилися два рази. Одна з скарг надійшла від військовослужбовця Збройних Сил України, і стосувалася бездіяльності військового медика. Один раз скаржились на прикордонників. Один раз – на командування Національною гвардією щодо невиплати заробітньої плати нацгвардійцю. Один раз – на прездставника парамілітарної структури. Один раз – на представників місцевого Управління праці і соціального захисту. Один – на працівників лікарні населеного пункту.
Прикметними можна вважати скарги з міст Слов’янськ Донецької області та Новий Розділ Львівської області на відмову працівників поліції реєструвати заяви про злочин. Скаржниця з Нового Роздолу також повідомила, що в місцевій лікарні не зафіксували сліди від побоїв на її тілі.