Порушення прав людини з боку силовиків: у січні Восток SOS отримав 23 звернення

Новини
10.02.2021

У січні 2021 року на телефон «гарячої лінії» по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 23 звернення, які стосувалися 17 ситуацій. Водночас 5 з них з яких не стосувалися тематики роботи «гарячої лінії».

7 дзвінків мали довідковий характер і стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах державних заходів карантину у зв’язку із пандемією COVID-19. Питання, зокрема, стосувалися правил обсервації та роботи необхідного для перетину лінії розмежування мобільного додатка. Одне звернення стосувалося пропускної системи в районах Операції об’єднаних сил.

10 описаних ситуацій стосувалися Луганської, 2 – Харківської області. Як мінімум один дзвінок надійшов з окупованих територій.

В 7 випадках люди не назвали місце перебування, де відбувалася ситуація.

На бездіяльність поліції скаржилися три рази. Один раз скаржилися на поведінку українських прикордонників на державному кордоні з Російською Федерацією. Дві скарги стосувалися цивільних осіб. В одній скарзі йшлося про порушення норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в одному з міст підконтрольної українським силам частини Луганської області.

Прикметною скаргою можна вважати ситуацію в місті Сєвєродонецьк Луганської області, де поліція відмовилась допомагати контактувати з адвокатом затриманому за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення. Зі слів скаржника, в нього в цей час була зламана рука і були відсутні кошти на рахунку його телефону.

Варто відзначити також іншу скаргу на бездіяльність поліції з того ж міста та з села Залиман. Скаржник стверджує, що поліція систематично ігнорує його заяви про кримінальні правопорушення і не відкриває провадження.

Скаржились також на бездіяльність поліції в місті Харків після заяви скаржника про шахрайство.

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»

Перейти до публікації Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік
Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік
 21.01 – 22.01.2025

Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині
БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині

БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині

Скопійовано!