EN

Колишні заручники досі не отримали допомогу від держави

29570796_2031026287142988_6916372422285601247_n

Українці, які в грудні 2017 року були звільнені з полону до сих пір не отримали обіцяної державою фінансової допомоги.

lihПро це під час прес-конференції в Києві заявив координатор відділу Документування порушень прав людини на Донбасі БФ «Восток-SOS» Вячеслав Лiхачов.

За його словами було тільки декілька випадків, коли на регіональному рівні виплачувалася допомога окремим людям. Також не була реалізована допомога у вирішенні житлового питання. Колишнім же полоненим, звільненим до 27 грудня 2018 ніякої допомоги навіть не обіцяли.

«Починаючи з 2016 року почали відбуватися позитивні зміни. Перший такий випадок – це історія Марії Варфоломєєвої, громадянської полоненої, якої після виходу на свободу держава надала медичну допомогу. Але це був одинокий випадок. Тоді ж було і таке, що люди виходили на свободу не отримуючи медичного супроводу.

Після великого обміну минулого року держава вже почала розуміти, що це люди в специфічній ситуації, які вимагають особливої ​​допомоги і підтримки, завдяки чому деякі заходи було вжито. Колишні полонени, які вийшли на свободу в кінці минулого року  вже отримали можливість медичної допомоги та реабілітації. Але не всі змогли скористатися цією можливістю в повній мірі, так як людям хотілося повернутися до сім’ї. Також позитивним фактором є те, що держава прийняла до уваги необхідність психологічної реабілітації колишніх полонених», – зазначив Вячеслав.

dvВиконавча директорка БФ «Восток-SOS» Олександра Дворецька зазначила, що наразі уряд перебуває у невизначеності щодо того, якою має бути процедура надання державної фінансової допомоги звільненим полоненим, хоча у них є тільки півроку, щоб подати необхідні документи.

При цьому колишній полонений Володимир Фомічов повідомив, що станом на сьогодні йому не було виплачено 100 тис. грн, обіцяних прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

fom«Свобода – найбільша цінність, якщо ці 100 тис. грн будуть, то це добре, якщо ні – то ні. Виявила цікавість Київська міськадміністрація – я проживав у столиці до полону, у мене є довідка переселенця, і столична адміністрація надала мені матеріальну допомогу – це трохи більше ніж прожитковий мінімум», – розповів він.

У зв’язку з цим В. Фомічов зазначив, що владі варто не забувати про проблеми колишніх полонених і запровадити посаду уповноваженого з таких питань або при Секретаріаті омбудсмена або при Міністерстві у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб. «Має бути людина, яка постійно буде в контакті зі звільненими, оскільки багато психологічних проблем може виникнути не одразу, а з часом – наприклад, за півроку», – наголосив він.

Фото з прес-конференції https://www.facebook.com/events/100131107501295/permalink/100826994098373/

Відео з прес-конференції https://www.facebook.com/events/100131107501295/permalink/100821900765549/

Інші матеріали

Перейти до публікації Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства
Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства

Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» розгорнула екстрене реагування задля допомоги евакуйованим із Купʼянської та Борівської громад
Команда БФ «Схід SOS» розгорнула екстрене реагування задля допомоги евакуйованим із Купʼянської та Борівської громад

Команда БФ «Схід SOS» розгорнула екстрене реагування задля допомоги евакуйованим із Купʼянської та Борівської громад

Перейти до публікації Дім зруйновано, батько отримав важке поранення: історія братів Лепетух зі Покровського району
Дім зруйновано, батько отримав важке поранення: історія братів Лепетух зі Покровського району

Дім зруйновано, батько отримав важке поранення: історія братів Лепетух зі Покровського району

Скопійовано!