Психологи Восток-SOS перезавантажують та діляться досвідом
Минулої суботи 21 лютого відбувся семінар «Непрямі методи надання психосоціальної допомоги ВПО». У семінарі взяли участь психологи та соціальні працівники, які працюють з переселенцями, проживають або навчаються в Луганській та Донецькій області.
Головною метою проекту «Перезавантаження», в рамках якого відбувався семінар, є соціально-психологічна адаптація та інтеграція вимушених переселенців в місцеві громади міста Києва та міста Сєвєродонецька, шляхом підвищення культури отримання психологічної допомоги через створення психологічних клубів.
«Для нашої організації принциповим стало використання саме непрямих форм соціально-психологічної підтримки наших земляків і мешканців приймаючих громад, оскільки у свідомості українських громадян існує упереджене ставлення до психологічної допомоги (вона потрібна лише психічно хворій людині, ми вже і так якісь не такі), яке обумовлено низьким рівнем обізнаності та актуалізацією внутрішнього страху перед змінами. Використання клубу та студій, в якості форм надання соціально-психологічної підтримки, надало можливість спеціалістам проекту здійснювати соціально-психологічний вплив оминаючи психологічний опір, охопити широкий спектр психологічних потреб та покращити інтеграційні та адаптаційні процеси вимушених переселенців,»- зазначила Світлана Тарабанова, координатор проекту.
В ході семінару учасники разом з тренерами обговорили особливості та складнощі соціально-психологічної роботи з ВПО, отримали можливість ознайомитись с формами та методами роботи спеціалістів «Восток- SOS» і деякі методи відпрацювали на практиці.
Наприкінці семінару учасникам було презентовано посібник «Перезавантаження: соціально-психологічна допомога ВПО», який увібрав в себе не тільки теоретичний матеріал, але й практичні розробки занять, що є корисним, особливо починаючим спеціалістам.
Ініціатива “Перезавантаження”: сприяння психологічній адаптації та соціальній інтеграції ВПО в Київській та Луганській областях» реалізується за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» ) та Уряду Японії
Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.