Освітяни з України відвідали з робочим візитом колег в Естонії
У період із 23 до 26 вересня 2019 року українські фахівці сфери освіти Луганщини та Києва, за фінансової підтримки MTÜ Mondo, мали можливість відвідати місто Таллінн та дізнатись про секрети успіху естонської освіти.
Програма візиту була досить насиченою. Вже у перший день делегація з України відвідала офіс MTÜ Mondo – центр Глобальної Освіти, та отримала багато цікавої інформації щодо впровадження глобальної освіти в учбових програмах шкіл Естонії. Також освітяни познайомились із представницею Інтеграційного фонду – Кристиною Каллас та Едуардом Одинцем, представником Міністерства культури Естонії, та дізналися про новітню ініціативу “Знову до школи” або “Гостьовий вчитель”.
Потім делегація рушила до НКО “Ради захисту дітей Естонії “, де її учасники познайомились з естонським досвідом у сфері захисту прав дитини. Ввечері на гостей чекала цікава екскурсія старим Талінном.
Другий день розпочався з візиту в приватну школу Gaia м. Талліна, в якій впроваджена система безперервного навчання і де на першому місці стоїть повага до особистості дитини. Потім співробітники Міністерства освіти Естонії познайомили українських колег із тим, як відбувалося реформування освіти в Естонії, а також розповіли про зміни і поліпшення, заплановані на найближче майбутнє. Концепція розвитку системи освіти і науки спрямована на те, щоб суспільство і жителі Естонії в цілому ставали б щасливішими і могли реалізувати свої таланти.
У другій половині дня педагоги відвідали Національну бібліотеку, де познайомились з освітнім технологом – Людмилою Рождєствєнською, яка розповіла про «цифровий прорив» у сфері освіти Естонії, який передбачає інформатизацію всього простору школи. Згодом координаторка НКО «Союз захисту дітей» презентувала проект «Школа без цькування».
Веселим, продуктивним і пізнавальним виявився і останній день освітньої подорожі до Естонії. Із самого ранку учасники вирушили у волость Віймсі, де відвідали унікальну школу в Рандвере, у якій впроваджено систему індивідуального підходу до кожного учня, а навчання побудовано таким чином, щоб у ній було радісно навчатись та навчати. Гасло школи: Навчання зробить тебе щасливим!
Потім, в офісі MTÜ Mondo, Олексій Разін, який працює в сфері неформальної освіти, представив увазі українських педагогів серію ігор, що успішно використовуються в естонській освіті. А представниця «Центру етики» ознайомила освітян із «Ціннісною грою». Підсумком дня став урок «Методи роботи з молоддю», який пройшов у Музеї окупації і Свободи.
Команда організаторів навчального візиту впевнена, що педагоги Луганщини додали до своїх освітніх кейсів багато інновацій і цікавих ідей, які далі будуть сприяти демократизації та розвитку освіти України.
Проект фінансується естонською організацією MTÜ Mondo та Міністерством іноземних справ Естонії.