Операторка гарячої лінії: «Безпека та турбота можуть змінити емоційний і фізичний стан людини лише за день»

Марина народилася та жила в Енергодарі, працювала в банківський сфері. 3 квітня 2022 року росіяни захопили її рідне місто та найбільшу в Європі атомну електростанцію. 

«Мій чоловік працював на АЕС. У ту ніч була його зміна, але росіяни нікого не випускали. Ми з доньками та онуком сиділи в коридорі. До ранку чули удари окупантів по АЕС. Коли в чоловіка з’явилася можливість зконтактувати – ми попрощалися. Тоді ще ніхто не знав, повернуться рідні дому чи ні… Суцільний жах», – поділилася вона.

Наприкінці літа 2022 року родині вдалося виїхати з тимчасової окупації до Ужгорода. Це був ковток свіжого повітря. 29 серпня 2022 року Марина долучилася до гарячої лінії Благодійного фонду «Схід SOS». 

«Зі приходом у чудову команду з’явилася можливість допомагати. Для мене це особисте, бо я знаю цей жах небезпеки, коли над домом літають снаряди. Ми приймаємо дзвінки зі всієї України. Людям потрібна евакуація, консультації з юридичних питань, психологічна та благодійна допомога, ремонт пошкоджених будинків», – розповіла операторка. 

Спеціалістка розповіла, що більшість запитів поступає на евакуацію представників маломобільних груп населення зі прифронту. 

«Кожен такий дзвінок – болюча історія, котру переживаєш разом із людиною, намагаючись заспокоїти, підтримати та допомогти», – пояснила вона.

Найбільше Марина запам’ятала дзвінок жінки з Донецької області, вона просила евакуювати сусідку з-під обстрілів. 

«Жінка знаходилася в напівзруйнованому від обстрілів будинку. Була в дуже важкому фізичному та моральному стані – ледве розмовляла. Наша команда вивезла її до тимчасового шелтера «Океан Добра» у Дніпрі. Наступного дня знову зателефонувала жінка, яка надала запит на евакуацію. Вона розповіла, що врятована почувалася набагато краще: її нагодували, допомогли помитися, спала в чистому ліжку та не чула страшних вибухів. У неї навіть голос змінився. У нас із дівчатами сльози на очі навернулися… Безпека та турбота можуть змінити емоційний і фізичний стан людини лише за день», – поділилася ооператорка.

Марина мріє про перемогу України у війні, а також повернення в рідний і вільний Енергодар.

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення команда гарячої лінії БФ «Схід SOS» опрацювала понад 500 000 звернень. Оператори та операторки приймають заявки на евакуацію, надають інформаційні послуги та правові консультації.

Минулого тижня ми розповідали про голову правління та координаторку гуманітарного напряму Катерину Скрипову, яка залишила рідний Луганськ через окупацію рф. 

Інші матеріали

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Перейти до публікації Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»
Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Скопійовано!