Мережа «Затишно space» долучилася до Дня деніму
Щороку 24 квітня люди в усьому світі вдягають джинси на підтримку постраждалих від сексуального насильства. До ініціативи долучилися й фахівчині та відвідувачки всеукраїнської мережі безпечних просторів для жінок і дівчат «Затишно space».
26 років тому Верховний суд Італії злочинно скасував вирок 45-річному ґвалтівникові по справі від 1992 року, бо постраждала, якій було 18, у день нападу вділа занадто обтягуючі джинси та начебто сама допомогла зняти їх. Некваліфікований суддя сприйняв цей факт як згоду на сексуальний акт, проігнорувавши той факт, що ґвалтівник, який був інструктором з водіння дівчини, вивіз її у безлюдне місце, примусив до статевого акту та погрожував вбити, якщо вона розповість про злочин поліції.
Наступного дня жінки в парламенті Італії прийшли на роботу у джинсах на знак солідарності з постраждалою. Вони тримали в руках плакати про те, що одяг не є дозволом для насильства.
24 квітня в мережі «Затишно space» відбулася низка тематичних заходів за підтримки поліції, аби вкотре нагадати, що будь-яка поведінка чи одяг не дозволяють ґвалтувати жінок і не означають згоду на секс. Фахівчині зауважили, що щомісяця дедалі більше жінок наважуються поділитися досвідом пережитого насильства, а спеціалістки просторів всебічно підтримують їх на шляху повернення до життя.
- Нагадаємо, що сексуальним насильством також є:
- демонстрація статевих органів;
- образливі коментарі, погрози та натяки,
- небажані телефонні дзвінки та повідомлення сексуального характеру;
- дотики без згоди (до будь-яких частин тіла);
- шантаж і залякування, що мають на меті примусити до сексу, оголення тощо;
- примус до сексу з іншими людьми, збочених форм сексуальних стосунків або спостереження за статевим контактом;
- примусове залучення до порно-індустрії та секс-бізнесу;
- примус до вагітності або аборту.
Якщо ви постраждали від будь-якої форми насильства, то закликаємо звернутися по допомогу. Шукайте безпечний простір у вашому місті тут.
Мережа «Затишно space» – проєкт Благодійного фонду «Схід SOS», метою якого є надання всебічної допомоги постраждалим від війни жінкам і дітям. Послугами скористалися понад 6 500 людей. Діяльність просторів у Черкасах, Вінниці та Кропивницькому реалізується за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. У Запоріжжі, Миколаєві, Одесі та Харкові – за підтримки уряду Канади. БФ «Схід SOS» є імплементаційним партнером міжнародної гуманітарної організації CARE.