У Сєвєродонецьку пройшла ІІІ науково-практична конференція «Модель ООН в Луганській області»
Благодійний фонд «Восток-SОS» за підтримки естонської організації «Mondo» в партнерстві зі Скандинавською гімназією м. Київ з 22 по 24 листопада провів ІIІ науково-практичну конференцію «Модель ООН в Луганській області», у якій узяли участь 40 учнів та 15 викладачів з 8-ми шкіл Луганської області, а саме: Сєвєродонецьких СШ №5, №6, №12 та Багатопрофільного ліцею, Лисичанського багатопрофільного ліцею, Біловодської гімназії, Комишуваської НВК та Покровської ЗОШ.
Протягом трьох днів делегати країн світу членів ООН виступали в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил та процедур. Майбутні дипломати брали участь у обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН. Учасники відтворювали діяльність двох справжніх комітетів ООН — Комітет ради безпеки ООН з темою: «Захист прав журналістів під час збройних конфліктів» та Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ з темою: «Інфантицид і неонатицид».
Участь старшокласників у Моделі ООН дозволила їм випробувати себе у якості дипломатів, навчитися вести дискусію та обстоювати свою позицію, дізнатися більше про сучасні міжнародні відносини, поточну міжнародну ситуацію та діяльність ООН у світі, а також створити нове коло знайомств.
Учасникам гри запам’яталась спецконференція, лекторами в якій виступили європейські волонтерки Юлія Самохвалова з Данії та Кароліна Бушко з Польщі. Вони розповідали про міжнародне волонтерство, про свій досвід в цьому та про можливості для молодих людей.
Головною подією для всіх став дипломатичний прийом, на якому відбулось представлення національних кухонь та культур і запальні танці учасників, одягнутих у традиційний одяг країни, яку вони представляли.
Серед гостей, що завітали на захід, були представники Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської ОДА: Євгеній Целіщев, начальник відділу залучення міжнародної технічної допомоги, та Михайло Снопенко, заступник директора Департаменту, начальник управління міжнародної технічної допомоги. Висвітлювали захід в ЗМІ телеканал “ІРТА-FAX” та «UA: Донбас».
Юні учасники поділились своїми думками щодо Моделі ООН:
Делегат Російської Федерації Кирило Чмир: «Особисто мені ця модель дає змогу для росту, удосконалення моїх можливостей спілкування, знання дипломатичного етикету та розвиває усвідомлення в різних ситуаціях у навколишньому світі. Саме завдяки моїй плідній праці та неодноразовий участі в подібних заходах я можу діяти конструктивно та шукати вихід навіть у безвихідній ситуації».
Делегатка Туреччини Марія Кокшарова: «Мій перший досвід гри, відбувся в шкільній Моделі ООН. Мені мій класний керівник запропонував спробувати себе в ролі дипломата. Я погодилася одразу ж, тому що з дитинства любила офіційний стиль одягу та чітко висловлювала свої думки з різних питань».
Делегатка Великої Британії Яна Кубишкіна: «В цьому році я стала дебютантом моделі ООН і дуже цьому рада. Разом з цим мені випала можливість познайомитися з новими людьми й іншими точками зору на проблеми, які ми обговорювали. Я бачу в Моделі ООН шанс змінювати застарілі суспільні конструкції та змінювати себе – ставати більш чуйною та терплячою».
Також за день до Моделі ООН, 21 листопада у Сєвєродонецькому офісі фонду «Восток-SOS» пройшов тренінг для тренерів Моделей ООН. Для мультиплікації досвіду та найкращого проведення шкільних Моделей ООН вчителі Луганської області навчилися основам гри.
Захід фінансується Міністерством іноземних справ Естонії у співпраці з естонською організацією «Mondo».
Більше фото дивіться за посиланням.