EN

Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду

Новини
08.01.2025

Координаторка напряму правозахисту Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Матвійчук розповіла виданню «ZMINA» про ключові труднощі, з якими стикається фонд під час евакуації – розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду.

Це невелика група, ми всередині команди називаємо її «невидимою» для держави. Сюди потрапили особи зі психіатричними розладами, епілепсією, люди старшого віку, яким потрібен стаціонарний догляд і в яких є тварини. Є родини, де мати мобільна та працездатна, має хвору на аутизм дитину та хвору на рак бабусю, яким потрібен догляд. Ця сім’я потребує особливого врахування потреб при розміщенні. Це реальні кейси.

Юлія Матвійчук

Нині у транзитному прихисткові, створеному за підтримки БФ «Схід SOS» на базі Центру соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО «Океан Добра», перебувають близько 150 таких осіб.

Місця в геріатричних закладах України закінчуються, це не перебільшення. На всю країну – до сотні. Часто заміщення жителів закладів відбувається в такій послідовності: хтось помре, а на місце цієї людини приїжджає нова.

Юлія Матвійчук

Правозахисниця також повідомила, що в новій Стратегії реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за людьми з інвалідністю та похилого віку, ухваленій 24 грудня 2024 року, не передбачено конкретних дій щодо великої кількості евакуйованих, які потребують стаціонарного догляду. Коаліція громадських організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих унаслідок збройного конфлікту, закликала Кабінет Міністрів України забезпечити підготовку місць для розміщення евакуйованих представників маломобільних груп, зокрема й людей з інвалідністю та осіб старшого віку.

Зараз благодійні організації та фонди вичерпують власні ресурси для пошуку та підготовки приміщень, а також організації розміщення осіб, які потребують стаціонарного догляду. Водночас активна участь держави може змінити цю ситуацію на краще.

Повний текст статті читайте на порталі «ZMINA» за посиланням.

Координаторка напряму правозахисту БФ «Схід SOS» розповіла про ключові труднощі під час розміщення врятованих, які потребують стаціонарного догляду | БФ «Схід SOS», картинка №1
Координаторка напряму правозахисту Благодійного фонду «Схід SOS» Юлія Матвійчук

Інші матеріали

Перейти до публікації «Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя
«Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя

«Його вбили на городі»: історія постраждалих від війни з Гуляйполя

Перейти до публікації Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами
Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами

Новітні технології в мережі «Затишно space» від БФ «Схід SOS»: психологічна реабілітація з VR-шоломами

Перейти до публікації Nova Poshta Humanitarian х БФ «Схід SOS»: у грудні відправили понад 750 кг важливих вантажів
Nova Poshta Humanitarian х БФ «Схід SOS»: у грудні відправили понад 750 кг важливих вантажів

Nova Poshta Humanitarian х БФ «Схід SOS»: у грудні відправили понад 750 кг важливих вантажів

Скопійовано!