Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Швеції

24-25 червня координаторка правозахиcного напряму Юлія Матвійчук та проєктна менеджерка Катерина Дорош відвідали Стокгольм із адвокаційною поїздкою, під час якої пройшли зустрічі у Міністерстві закордонних справ Швеції та у Шведському агентстві з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).
На зустріч у SIDA завітали представники департаментів, які займаються питаннями України та гуманітарною підтримкою організацій громадянського суспільства. Представниці фонду розповіли про допомогу, яку надає БФ «Схід SOS» постраждалому населенню, правозахисну діяльність фонду і документування воєнних злочинів.
Також презентували звіт міжнародної моніторингової місії, зосереджений на стані та проблемах закладів стаціонарного догляду для людей старшого віку та людей з інвалідністю в умовах повномасштабної війни в Україні. Для аналізу ситуації та розробки рекомендацій представники фонду відвідали заклади в Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій, Тернопільській, Івано-Франківській та Львівській областях, які, у тому числі, приймають на довгострокове проживання евакуйованих зі прифронту.
Під час зустрічі в SIDA ми мали змогу не лише презентувати нашу роботу, а й поговорити ширше про загальну ситуацію в Україні, виклики, з якими стикаються громади вздовж лінії фронту, і про те, чому потрібна довгострокова підтримка гуманітарних фондів. Важливо, що ми почули не лише про готовність допомагати надалі, а й про повагу до локальної експертизи
Юлія Матвійчук, координаторка правозахисного напряму БФ «Схід SOS»
Юлія також підкреслила, що проєкт, який БФ «Схід SOS» реалізує за прямого фінансування SIDA, – це приклад довіри до української організації, що глибоко розуміє контекст і може самостійно формувати ефективні рішення для гуманітарного реагування. Вона висловила надію, що такий формат фінансуванн буде масштабований, і більше українських локальних організацій зможуть отримати фінансову підтримку в майбутньому.
Зауважимо, що за фінансування SIDA наш фонд реалізує пілотний проєкт, націлений на підтримку евакуйованих з Донецької області. В його межах врятовані екіпажами БФ «Схід SOS» на транзитному пункті у місті Павлоград отримують допомогу із розселенням і організацією подальшого трансферу, психологічну підтримку та доступ до соціальних послуг. Також протягом півроку проєкт покривав витрати для забезпечення гарячим харчуванням евакуйованих, які проживали у Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО «Океан Добра», очікуючи на подальше розселення.
Ознайомитися з рекомендаціями, розробленими за результатами моніторингової місії, можна за посиланням.
Адвокаційна діяльність здійснюється в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документа є виключно відповідальністю БФ «Схід SOS» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Нагадаємо, нещодавно БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини