Команда БФ «Схід SOS» надала 96 консультацій у транзитному пункті в Павлограді в січні
Психологиня Благодійного фонду «Схід SOS» Тетяна Косова розповіла історію пані Наталії з селища Комар на Донеччині. Вона прибула до транзитного пункту у стані шоку: мовчазна, замкнена, ніби відгороджена від усього світу. Жінка пережила сильний ворожий обстріл і дивом залишилася живою.
Я почала допомагати їй подолати цей стан. Поступово ставало легше, Наталя почала говорити й навіть замислюватися про майбутнє. Я запропонувала тимчасове розміщення в одному з шелтерів Дніпра, де вона могла би відновитися в безпечному середовищі. Ми відвезли її за адресою. Жінку зустріли, провели до кімнати та надали речі першої необхідності.
Тетяна Косова
Врятована не могла спокійно прийняти нову реальність – вдома в небезпеці залишався чоловік. За декілька днів його також вдалося евакуювати, тоді ж команда БФ «Схід SOS» привезла його до Дніпра, де він возз’єднався з дружиною.
Це була одна з тих зустрічей, які не забудеш. Подружжя, що пройшло крізь страх втрати та розлуку, нарешті було разом. Я підтримую з ними зв’язок і завжди готова допомогти, якщо буде потрібно.
Тетяна
У січні команда БФ «Схід SOS» надала 96 консультацій у транзитному пункті в Павлограді, 87 з них – психологічні, ще 9 – соціальні. Щодня спеціалісти та спеціалістки реагують на тисячі історій болю та надії. У транзитному пункті люди вперше після пережитого відчувають безпеку та опору, що дає сили рухатися далі.
Психосоціальна підтримка надається в межах проєкту «Захист та психосоціальні послуги для представників маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю, постраждалих внаслідок війни», що здійснюється за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).
Нагадаємо, у грудні 2024 року мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді.



