Історії Сходу: історія чоловіка, який евакуювався з Донеччини в умовах постійних атак з боку рф 

Новини
10.09.2024

Дмитру 32 роки, він із міста Селидове (Донецька область). Чоловік евакуювався разом із мамою. Вони не хотіли залишати рідне місто та дім до останнього, проте постійні обстріли з боку рф і загострення ситуації в регіоні змусили родину виїхати. 

У десятих числах серпня росіяни почали дуже сильно бити, ми чули автоматні черги. Перед евакуацією жили без зв’язку та світла. Фінальною крапкою стало 26 серпня, коли прилетіло в будинок на нашій вулиці, атака знищила його до фундаменту. Добре, що там не було людей. Я зрозумів, що в будь-яку мить таке може статися з нами.

Дмитро

Після цього випадку у будинку чоловіка вилетіли вікна. Попри те, що мати виїжджати не хотіла, 28 серпня родина залишили місто.

Ми виїжджали разом із товаришами, вчотирьох. З 5:00 стояли на зупинці. Чекали, що хтось буде їхати. Проте місто було пустим, зв’язку не було. Поки йшли, чули вибухи. За декілька годин приїхала поліція та евакуювала нас.

Дмитро

Спочатку родина дісталася села Петрівка, далі їхали до транзитного пункту через Покровськ, де Дмитро з мамою зареєструвались на державне розселення та направилися до Кропивницького. На транзитному пункті команда Благодійного фонду «Схід SOS» зустріла родину, підтримала та надала продуктові набори. 

Дмитро розповів, що вони з мамою мають громадянство рф, проте не мають змоги від нього відмовитися, бо в Україні немає посольства рф.

Ми маємо посвідки на постійне проживання в Україні. Я й народився тут, проте мати певний час вчилася в рф і так сталося, що паспорт я отримав там. Але ніколи не хотів там жити чи служити в армії. Я завжди розумів, що рф – країна-агресорка, варто лише згадати Чечню, Грузію чи Абхазію. Я все життя тікаю від рф.

Дмитро

Вкотре нагадаємо, що вчасна евакуація рятує життя. Збережіть себе та рідних. Від 24 лютого 2022 року разом із партнерами ми врятували з прифронтових і деокупованих територій більш ніж 86 000 осіб, зокрема й понад 11 200 людей з інвалідністю та представників маломобільних груп.

Записатися на евакуацію можна від понеділка по суботу за номером кол-центру: 0800 332 614 (8:00-18:00).

Консультуємо й у месенджерах:

+38 099 710 48 72 (вайбер)

+38 096 108 60 48 (телеграм)

Допомога надається в межах проєктів «Продовольча безпека, евакуація та правова підтримка постраждалих від агресії рф в Україні» за підтримки Diakonie Katastrophenhilfe.


Інші матеріали

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Перейти до публікації Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»
Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Скопійовано!