Відчував страх і безпорадність: історія Володимира, евакуйованого із прифронтових територій

Новини
22.03.2024

Упродовж 10 днів ми розповідатимемо історії евакуйованих зі прифронтових і деокупованих територій. Всі вони перебувають під опікою Благодійного фонду «Схід SOS» і були не лише врятовані з небезпеки, а й отримали різнопланову допомогу, як-от медичний догляд, психологічну підтримку, юридичний супровід, тимчасове розміщення, пошук місця для постійного проживання тощо.

Новим домом для Володимира мав стати відремонтований і обладнаний за рахунок фонду заклад у Нересниці (Закарпаття), де він отримував би цілодобовий нагляд спеціалістів. Проте місцеві депутати відмовилися від зобовʼязань щодо подальшого фінансування установи. Детальніше про це читайте в колонці на  Українській правді. Заява БФ «Схід SOS» – за посиланням.

Володимир народився та виріс в Авдіївці. 17 років працював на шахті в Донецьку, а після закінчення карʼєри рибалив і продавав рибу. Любов до рідної землі була невід’ємною частиною життя, Володимир обʼїздив узбережжя Азовського моря та каже, що був всюди на Донеччині. 

Долю Володимира кардинально змінила війна. Упродовж 10 років відчував себе ніби між двох вогнів: бачив руйнуючі місто вибухи, відчував страх і безпорадність. Спостерігав за тим, як рідний дім перетворюється на руїни. Страшні події залишили відбиток і на здоров’ї. 

Цьогоріч в Авдіївці не стало світла та опалення, саме це спонукало евакуюватися. Квартира була пошкоджена, вікна він затягнув плівкою. Крім Володимира, у будинкові залишилися 3 родини. Нещодавно сусіди повідомили, що один із підʼїздів повністю зруйнувала армія рф. Чоловік мріє повернутися додому, до міста, яке він любить. 

«Дивлюся новини, а в Авдіївці вже немає що показувати. Але кажуть про неї щодня», – ділиться він. 

Володимир перебуває у Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан Добра» у Дніпрі. Вдома пересувався з палицею, а в центрі забезпечили милицями. Щодня в шелтері чоловік відвідує спортзал. Володимиру немає куди повертатися, бо рідне місто зруйнувала війна.

Від 2022 року бригади Благодійного фонду «Схід SOS» евакуюють жителів прифронтових і деокупованих територій. Не всі врятовані мають близьких, які готові подбати про них і надати житло. Команда налагоджує зв’язки з місцевою владою та донорами задля допомоги, залучає фінансування та пожертви для ремонту чи будівництва шелтерів, проте дії неблагочесних посадовців призводять до погіршеня критичної ситуації. 

Будівля колишнього психоневрологічного інтернату у Нересниці після ремонту мала стати домом для врятованих, зокрема й Володимира, проте сільська рада заблокувала можливість розмістити постраждалих. 

Закликаємо підтримати фонд і поширити інформацію про незаконні дії місцевої влади. Відновимо справедливість разом!

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Скопійовано!