Всі мене вже похоронили, але я ожила: історія пані Віри, евакуйованої з прифронтових територій
Упродовж 10 днів ми розповідатимемо історії евакуйованих зі прифронтових і деокупованих територій. Всі вони перебувають під опікою Благодійного фонду «Схід SOS» і були не лише врятовані з небезпеки, а й отримали різнопланову допомогу, як-от медичний догляд, психологічну підтримку, юридичний супровід, тимчасове розміщення, пошук місця для постійного проживання тощо.
Новим домом для Віри Дмитрівни мав стати відремонтований і обладнаний за рахунок фонду заклад у Нересниці (Закарпаття), де вона отримувала би цілодобовий нагляд спеціалістів. Проте місцеві депутати відмовилися від зобовʼязань щодо подальшого фінансування установи. Детальніше про це читайте в колонці на Українській правді. Заява БФ «Схід SOS» – за посиланням.
Пані Вірі 81 рік, все життя вона працювала кухаркою-технологинею. Каже, що вміє готувати все й робила би це надалі, аби не вік. 17 років тому стала вдовою, відтоді жила сама. ЇЇ підтримували донька, онук і правнук.
У вересні 2022 року Віра потрапила під російський обстріл, після якого отямилася в лікарні. Була вкрай слабка та перелякана, але зізналася, що воля взяла верх: «Всі мене вже похоронили, але я ожила». Через травматичний досвід почалися проблеми з памʼяттю. На евакуацію записала донька.
Вже понад рік Віра перебуває в шелтері, яким опікується фонд. Жінці потрібен постійний догляд і піклування. Жінка не втрачає оптимізму та мріє побачити правнука: «Він у мене славний! У три роки млинці пече та батькам допомагає. Весь у бабусю вдався», проте родина не має можливості забрати її.
Від 2022 року бригади Благодійного фонду «Схід SOS» евакуюють жителів прифронтових і деокупованих територій. Не всі врятовані мають близьких, які готові подбати про них і надати житло. Команда налагоджує зв’язки з місцевою владою та донорами задля допомоги, залучає фінансування та пожертви для ремонту чи будівництва шелтерів, проте дії неблагочесних посадовців призводять до погіршеня критичної ситуації.
Будівля колишнього психоневрологічного інтернату у Нересниці після ремонту мала стати домом для врятованих, зокрема й Віри, проте сільська рада заблокувала можливість розмістити постраждалих.
Закликаємо підтримати фонд і поширити інформацію про незаконні дії місцевої влади. Відновимо справедливість разом!