Били так сильно, що все тремтіло: історія пані Валентини, евакуйованої з прифронтових територій

Новини
20.03.2024

Упродовж 10 днів ми розповідатимемо історії евакуйованих зі прифронтових і деокупованих територій. Всі вони перебувають під опікою Благодійного фонду «Схід SOS» і були не лише врятовані з небезпеки, а й отримали різнопланову допомогу, як-от медичний догляд, психологічну підтримку, юридичний супровід, тимчасове розміщення, пошук місця для постійного проживання тощо.

Новим домом для пані Валентини мав стати відремонтований і обладнаний за рахунок фонду заклад у Нересниці (Закарпаття), де вона отримувала би цілодобовий нагляд спеціалістів. Проте місцеві депутати відмовилися від зобовʼязань щодо подальшого фінансування установи. Детальніше про це читайте в колонці на  Українській правді. Заява БФ «Схід SOS» – за посиланням.

Валентина народилася на Сумщині, у Донецьку область разом із сім’єю переїхала в дитинстві. Останні роки жила сама, чоловік із сином рано пішли з життя. До Валентини приходила соціальна робітниця, приносила продукти та допомагала по дому. 

Валентина живе в шелтері від 12 січня 2024 року. Жінку привезли з Кураховської лікарні, у неї була виразка на нозі, а жодного лікаря в місті не залишилось. Зараз вона отримує необхідне лікування, але пересувається вкрай важко. Каже, що вдома стіни лікують, однак у місті не залишилося жодного вцілілого будинка. Валентина згадує, що росіяни били так сильно, що все тремтіло. У квартирі було 3 градуси тепла та мінімальна потужність енергії. Ані опалення, ані води. 

Жінка не приховує, що хвилювалася: «Я переживала, бо як це я в потяг залізу? А хлопці зустріли, носилки витягли. Все вийшло».

Перебуваючи в Дніпрі, жінка не втрачає надії та жартує, що принаймні подорожує Україною, бо раніше завжди була лише вдома, до якого не зможе повернутися. 

Від 2022 року бригади Благодійного фонду «Схід SOS» евакуюють жителів прифронтових і деокупованих територій. Не всі врятовані мають близьких, які готові подбати про них і надати житло. Команда налагоджує зв’язки з місцевою владою та донорами задля допомоги, залучає фінансування та пожертви для ремонту чи будівництва шелтерів, проте дії неблагочесних посадовців призводять до погіршеня критичної ситуації. 

Будівля колишнього психоневрологічного інтернату у Нересниці після ремонту мала стати домом для врятованих, зокрема й Валентини, проте сільська рада заблокувала можливість розмістити постраждалих. 

Закликаємо підтримати фонд і поширити інформацію про незаконні дії місцевої влади. Відновимо справедливість разом! 

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Скопійовано!