Настав час зустрічей в сімейному клубі «Перезавантаження»
Весна і настав час зустрічей в сімейному клубі Восток-SOS – «Перезавантаження». В березні молодша група дитячого клубу «ПараЦікавих» була гучною, дуже метушливою та цікавою одночасно. Діти із задоволенням готували свої подарунки мамам, бабусям та сестричкам. Важко уявити будь-яке, особливо сімейне, свято без квітів та солодощів. Wього разу на дітей чекав майстер-клас із виготовлення солодощів – вафельних тортиків та квітів-орігамі. Солодкими в процесі виявилися тортики і простір навколо.
Діти із задоволенням ділилися своїми сімейними хитрощами виготовлення солодощів, від кожного можна було почути, хто в родині головний на кухні та з ким найчастіше вони готують. В процесі кожен норовив облизнути ложку, але всі мужньо трималися до кінця.
«Спільний процес готування покращує емоційний стан дітей. А ще виготовляючи один торт на двох, діти навчаються взаємодіяти та підтримувати один одного, що також позитивно впливає на процес адаптації в новому середовищі» – зазначила Тетяна Пашко, психолог Восток-SOS.
Після кулінарного заняття діти разом із волонтером Лілією Ковальовою прийнялися за виготовлення тюльпанів – орігамі. Майже через 10 хвилин в будинку вільних людей розквітали рожеві, жовті, блакитні тюльпани.
А поки розквітали квіти від рук маленьких чарівників, мами та бабусі в жіночому клубі «УспішнаЯ» розмовляли про сімейні цінності. На зустріч жінки принесли фото, переглядаючи їх ділилися своїми спогадами, переживаннями. Після чого разом з майстринею Любов’ю Миколаївною Саух також прийнялися виготовляти подарунки своїм рідним- листівки.
«Жінки отримують підтримку одна від одної в процесі спілкування. А в наслідок виготовлення подарунку для близької людини покращується стан емоційної сфери жінки, що дає змогу зняти тривогу та винайти власні ресурси», – підкреслила Ірина Веровська, психолог Восток-SOS.
В старшій же групі дитячого клубу «ПараЦікавих» відбулося чергове заняття за методом ненасильницького спілкування. Цього разу підлітки намагалися сформувати прохання до співрозмовника, якщо твої потреби не зрозумілі або не задовольняються.
«Кожне заняття для нас, як для наставників, є важливим і непередбачуваним через дуже цікавий вік та жваві дискусії. А дівчата та хлопці дуже радують через відкритість та готовність до нових знань, особливо якщо це стосується їх особистого розвитку та налагодження комунікації у власному середовище, що дуже важливо для них в цьому віці», – розповіла Світлана Тарабанова, координатор гуманітарного напрямку Восток-SOS.