Восток-СОС принимает участие в Экспертном совете Комитета по правам человека
Сьогодні відбулося засідання Експертної ради Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Верховної Ради.
“Я вітаю всіх представників громадських та міжнародних організацій – членів Експертної Ради. Ви – нашірівноправні партнери з точки зору прийняття рішень у парламенті”, – заявив Голова Комітету Григорій Немиря, відкриваючи засідання.
За його словами, співпраця Комітету з Експертною Радою – це дорога з двостороннім рухом: Комітет можезвертатися до експертів за висновками, а експерти, в свою чергу, звертають увагу членів Комітету на законодавчіпрогалини.
У відповідь Голова правління “Центру громадянських свобод” та координатора ініціативи “ЄвромайданSOS Матвійчук Олександра заявила про підтримку такої ініціативи та про готовність співпрацювати з Комітетом.
У свою чергу Виконавчий директор ГО “Точка Опори” Богдан Глоба подякував Голові Комітету Григорію Немирі за відкритість та наголосив, що
“Ця Експертна рада може стати гарним майданчиком для обговорення законодавчих ініціатив. Ми можемо посилитироботу парламенту та запропонувати механізми для реалізації принципу верховенства права в Україні”.
Під час засідання було обрано Виконавчого директора ГО “Точка Опори” Богдана Глобу секретарем Експретної Ради та обговорено положення про Експертну Раду і її правозахисний порядок денний.
У цьому зв’язку Директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко запропонував Експертній раді розробити план законодавчих ініцатив для Комітету.
Експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Юлія Тищенко наголосила на необхідностірозгляду Радою питань пов’язаних з виборчим законодавством, захистом прав національних меншин та ситуацію у Криму.
Також йшлося про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, включаючи забезпечення виборчого права цієї категорії громадян України на виборах 25 жовтня.
“Ми повинні допомогти цим людям і мати на увазі, що не всі переселенці в змозі отримати офіційний статус внутрішньо переміщених осіб”,- сказала Представник БФ “Восток-СОС Олександра Дворецька, наголосивши на нагальній необхідності ухвалення парламентом проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, реєстр. № 2166, у розробці якого приймали участь громадські організації.
У свою чергу Голова Східноєвропейського центру громадських ініціатив (Луганськ), координатор громадської коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” Володимир Щербаченко закликав Комітет і парламент через механізми парламентському контролю приділяти увагу порушенням прав людини під час військового конфлікту на Сході нашої країни.