EN

Документатори БФ «Схід SOS» долучилися до підсумкового Освітнього фесту прав людини 2024

Події
Завершено
Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України

14-15 жовтня 2024 року у дводенному інтенсиві взяли участь випускники навчальних програм Освітнього дому прав людини у Чернігові

Аби ефективно збирати докази воєнних злочинів представників рф, документатори опановують сучасні підходи, зокрема й вчаться використовувати сторітелінг і писати про злочини, стоврюючи емоційний звʼязок із читачем. Це не лише ключ для притягнення до відповідальності, а й інструмент збереження правди, щоб ніхто та ніколи не зміг спотворити історію.

В інтенсиві фестивалю взяли участь документатори Благодійного фонду «Схід SOS» Антон Літвіненко та Інна Діхтяренко. Вони пройшли навчальну програму «Правда через історії», опановували навички сторітеллінгу у текстовому та аудіоформатах. Зустріч у жовтні присвятили підбиванню підсумків щодо навчання правдивого висвітлення історій людей, які постраждали або стали свідками воєнних злочинів, без шкоди для них. 

Одна з важливих цілей заходу – мережування та напрацювання планів щодо розвитку напряму воєнного сторітелінгу. Ми набували та вдосконалювали навички завдяки таким інструментам як написання статей, створення подкастів і відео. Хочеться вірити, що це наблизить нас до відновлення справедливості та миру.

Інна Діхтяренко

Активності фесту охопили діяльність щодо цілей і принципів мережі, ідеї щодо поширення медіапродуктів, аналіз ризиків і пошук способів усунення. Учасниці та учасники й надалі діятимуть задля розвитку мережі зберігачів правди про війну у ролі амбасадорів сторітелінгу.

Під час інтенсиву ми ближче познайомилися з колегами та зрозуміли як діяти в інтересах України. Жахіття, які вчиняють росіяни, не повинні залишатись в тіні. Чим більше ми про це говоримо світові, тим більше в нас підтримки, а в партнерів – інформації про воєнних злочинців. Насильство та окупація не є нормою, це не повинно стати звичним явищем. Аби донести це до кожного, ми вчимося якісно оповідати історії.

Антон Літвіненко

Діяльність напряму відбувається в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу».

Нагадаємо, у вересні-жовтні напрям документування БФ «Схід SOS» провів стратегічне планування, учасники та учасниці обговорили розбудову та структуризацію напряму, а також нові формати поширення інформації. 

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда Благодійного фонду «Схід SOS» продовжує вдосконалювати навички першої домедичної допомоги
Команда Благодійного фонду «Схід SOS» продовжує вдосконалювати навички першої домедичної допомоги

Команда Благодійного фонду «Схід SOS» продовжує вдосконалювати навички першої домедичної допомоги

Перейти до публікації Новий дах для музики: БФ «Схід SOS» відновив будинок музиканта-аматора на Харківщині
Новий дах для музики: БФ «Схід SOS» відновив будинок музиканта-аматора на Харківщині

Новий дах для музики: БФ «Схід SOS» відновив будинок музиканта-аматора на Харківщині

Перейти до публікації Позиція щодо необхідності врахування гуманітарних питань жителів ТОТ у ході перемовного процесу
Позиція щодо необхідності врахування гуманітарних питань жителів ТОТ у ході перемовного процесу

Позиція щодо необхідності врахування гуманітарних питань жителів ТОТ у ході перемовного процесу

Скопійовано!