Документатори БФ «Схід SOS» долучилися до підсумкового Освітнього фесту прав людини 2024

Події
Завершено
Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України

14-15 жовтня 2024 року у дводенному інтенсиві взяли участь випускники навчальних програм Освітнього дому прав людини у Чернігові

Аби ефективно збирати докази воєнних злочинів представників рф, документатори опановують сучасні підходи, зокрема й вчаться використовувати сторітелінг і писати про злочини, стоврюючи емоційний звʼязок із читачем. Це не лише ключ для притягнення до відповідальності, а й інструмент збереження правди, щоб ніхто та ніколи не зміг спотворити історію.

В інтенсиві фестивалю взяли участь документатори Благодійного фонду «Схід SOS» Антон Літвіненко та Інна Діхтяренко. Вони пройшли навчальну програму «Правда через історії», опановували навички сторітеллінгу у текстовому та аудіоформатах. Зустріч у жовтні присвятили підбиванню підсумків щодо навчання правдивого висвітлення історій людей, які постраждали або стали свідками воєнних злочинів, без шкоди для них. 

Одна з важливих цілей заходу – мережування та напрацювання планів щодо розвитку напряму воєнного сторітелінгу. Ми набували та вдосконалювали навички завдяки таким інструментам як написання статей, створення подкастів і відео. Хочеться вірити, що це наблизить нас до відновлення справедливості та миру.

Інна Діхтяренко

Активності фесту охопили діяльність щодо цілей і принципів мережі, ідеї щодо поширення медіапродуктів, аналіз ризиків і пошук способів усунення. Учасниці та учасники й надалі діятимуть задля розвитку мережі зберігачів правди про війну у ролі амбасадорів сторітелінгу.

Під час інтенсиву ми ближче познайомилися з колегами та зрозуміли як діяти в інтересах України. Жахіття, які вчиняють росіяни, не повинні залишатись в тіні. Чим більше ми про це говоримо світові, тим більше в нас підтримки, а в партнерів – інформації про воєнних злочинців. Насильство та окупація не є нормою, це не повинно стати звичним явищем. Аби донести це до кожного, ми вчимося якісно оповідати історії.

Антон Літвіненко

Діяльність напряму відбувається в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу».

Нагадаємо, у вересні-жовтні напрям документування БФ «Схід SOS» провів стратегічне планування, учасники та учасниці обговорили розбудову та структуризацію напряму, а також нові формати поширення інформації. 

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Я хотіла бути частиною великої команди, яка допомагає та підтримує людей»

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Скопійовано!