Держава посилає на ТОТ суперечливі меседжі, в яких складно розібратися – Олександра Дворецька
Українській владі часто не вистачає ефективного донесення інформації про позитивні ініціативи стосовно окупованих територій до її адресатів (переселенців, жителів ТОТ).
Таку думку членкиня правління та координаторка адвокаційного напрямку Восток SOS Олександра Дворецька висловила під час ефіру “Зворотній відлік” на телеканалі UA: ПЕРШИЙ.
Протягом ефіру політики, правозахисники, журналісти та представники громадського сектору говорили про те Як Україна збирається повертати Крим.
Як зазначила Олександра Дворецька, владі часто не вистачає ефективного донесення своїх часто хороших ініціатив.
“Була, наприклад, хороша ініціатива вже за президентства Володимира Зеленського – це питання доступу до освіти. Це дуже популярна ідея для людей з тимчасово окупованих територій мати українську освіту. Ми приймаємо законодавтсво, навіть бюджет організовуємо, але поки несемо все через міністерства вони сваряться, гроші не так витрачаються. Люди, які перебувають на окупованих територіях, в першу чергу хочуть чіткості, зрозумілого меседжу: “Ми вас чекаємо, тут ось так зараз відбувається”. А міністерства тут конкурують і забувають, що наші всі негаразди підсвічуються агресором, а якісь хороші моменти навпаки дуже важко пробиваються через інформаціну закритість тимчасово окупованих територій”, – відзначила Олександра Дворецька.
Як приклад Олександра Дворецька також навела комунікацію з боку влади стосовно законопроєкту, котрий ініціював віце-прем’єр Рєзніков щодо тимчасово окупованих територій і Криму, і Донбасу.
“Олексій Рєзніков виходить і розказує, яке він має бачення, а потім виходить партія монобільшості і реєструє законопроект про боротьбу з колабораціонізмом, повністю заперечуючи таким чином слова віце-прем’єра. Зокрема, про те, що в нашому законі не буде слова “колабораціонізм” і те, що ми будемо діяти по-ншому. Держава посилає на окуповані території дуже різні меседжі і важко розібратися в тому, що хоче держава робити з кримськотатарською автономією чи хоче вона зберігати зв’язки з дітьми і витягати їх з окупованих територій, чи хоче вона карати людей, які там залишилися. Цих відповідей немає. Тобто треба доводити до реалізації всі ідеї. Не просто говорити, що ми щось хочемо, а показувати це на прикладі. І в цьому контексті хорошим прикладом є забезпечення умов на КПВВ”, – зазначила Олександра Дворецька.
Переглянути дискусію повністю можна у відео.