Буткемп «Школу-вгору» об’єднав 10 шкільних команд прифронту на навчанні зі проєктного менеджменту
24-26 червня 2025 року команда освітнього напряму Благодійного фонду «Схід SOS» провела офлайн-навчання для 50 учасників і учасниць із 10 шкіл прифронтових і прикордонних громад Чернігівщини, Миколаївщини, Херсонщини, Дніпропетровщини та Донеччини. До складу кожної увійшли директор або заступник, педагог і учень. Протягом 2 місяців вони вивчатимуть основи проєктного менеджменту, планування та командну взаємодію. А під час буткемпу у Києві вже розпочали шлях до розробки ініціатив, які втілюватимуть у школах і громадах.
«Школа під час війни має бути про єдність, стійкість і можливість діяти. Ми даємо поштовх і підтримку школам-учасницям на перших кроках. Після успішного завершення команди не лише розроблять проєкт і заявку, а й отримають інституційну підтримку», – пояснила координаторка освітнього напряму БФ «Схід SOS» Анна Лоза.
Всі учасники та учасниці долучилися з розумінням проблем, які хочуть розв’язати заручившись підтримкою. Команда Лиманецького ліцею прагне вдосконалити краєзнавчий музей громади на Херсонщині, команда з Жовтих Вод – відкрити багатофункціональний безпечний простір для школярів, команда з Острога – створити проєкт із облаштування мобільних осередків психологічної підтримки та покращення соціальних навичок для учнів. Крім того, команда з Острога вдосконалила ідею посилення спортивного потенціалу громади та створення велопарковки.
«Перший крок у створенні проєкту – зрозуміти проблему, яку він вирішує. За 3 дні ми не лише сформували місії, цілі та ідеї ініціатив, а й ясніше побачили ситуацію у громадах, зокрема й виклики, що виникли через пандемію та повномасштабне вторгнення рф. Важливо відразу думати про вплив проєкту та залучення інших до реалізації», – підкреслила фасилітаторка навчання Олена Матвійчук.
Війна залишає невиправний слід на всіх аспектах життя, зокрема й на сфері освіти, що підлаштовується до нових умов. За словами директорки НВК №1 Покровської міської ради Ірини Зініч, навчатися проєктному менеджменту її команду мотивує бажання підтримати учнів, батьків і вчителів, які вимушено покинули домівки через війну, а також допомогти їм адаптуватися до життя й навчання у Дніпрі.
«Для нас БФ «Схід SOS» – це евакуаційні екіпажі, які допомагали до серпня 2024 року на базі нашої школи в Покровську, що перетворилася на евакуаційний пункт. Ми були приємно здивовані та раді можливості залучитися підтримкою та написати проєкт. Нам важливо обʼєднати учнів і вчителів, які переїхали та долучилися до освітнього процесу очно або зберегли зв’язок із рідною школою за кордоном», – поділилася Ірина.
Історія кожного ЗЗСО вражає та надихає стійкістю. Для команди БФ «Схід SOS» важливо бути поруч із командами у процесі змін: підтримувати, підсилювати, вірити. Вже незабаром розповімо більше про учасників і учасниць, які просто зараз оберігають сферу освіти у прифронті.
🤝 Навчання організовано фондом у межах проєкту «Школу-вгору: зміцнення потенціалу прифронтових і переміщених шкіл в Україні» спільно з Данським Гельсінським комітетом за підтримки CISU.
Нагадаємо, нещодавно команда Благодійного фонду «Схід SOS» оголосила збір тем для обговорення на Фестиваль думок 2025.