EN

БФ «Схід SOS» провів онлайн-навчання для вчителів Сумщини

Новини
25.06.2025
Підтримка шкіл Сумської області в покращенні безпеки та психологічного стану учасників освітнього процесу/«ШКОЛУ ВГОРУ»
БФ «Схід SOS» провів онлайн-навчання для вчителів Сумщини | БФ «Схід SOS», картинка №1

Протягом квітня-червня 2025 року близько 400 освітян взяли участь у серії вебінарів у межах проєкту «Школу-вгору». Онлайн-зустрічі залучили повний педагогічний склад шкіл-учасниць, зокрема й директорів, методистів, вчителів, педагогів-організаторів і соціальних педагогів Сумської області. 

Психологи стверджують: важливо мати внутрішній ресурс, аби отримувати підтримку та прийняття в педагогічному колективі. У часи війни, коли за вікном лунають вибухи, навчання проходить в укриттях, а вчителі та учні проживають особисті травми, налагодити результативну діяльність вкрай важко. Саме тому учасники та учасниці вчилися залишатися у спокої та бути ефективним поруч із дітьми, які переживають кризи. Онлайн-зустрічі «Розумію, відчуваю, підтримую: алгоритми допомоги собі і дітям у стресі» провела психологиня Анна Ленчовська.

«Ми розглядали способи регуляції стресу, дізналися про вікно толерантності. Вивчили алгоритм дій у разі гострої стресової реакції дитини: що говорити, як діяти та що не робити. Приділили час темі втрати – вчилися розпізнавати горювання та підбирати підтримуючі слова. Говорили не лише про психологію, а й про емпатію, увагу, присутність. Це практичні знання, які педагоги використовуватимуть вже зараз», – поділилася тренерка Анна Ленчовська. 

Значна частина вебінарів була присвячена темам ПТРС, стресу та гніву. Також вчителі спілкувалися щодо тривожних симптомів, про які важливо інформувати батьків, опікунів і спеціалістів, як-от: 

  • тривала некерована поведінка;
  • гостра чутливість до розлуки чи самотності;
  • повна відсутність будь-яких проявів почуттів;
  • анорексія, безсоння та галюцинації; 
  • підліткова депресія.

«Нові методики ми вже застосовували наприкінці навчального року. Це надзвичайно важлива робота над собою для педагогів, бо кожне слово може для дитини бути тригером. Іноді навіть звичне «мама», бо батьки знаходяться в різних точках країни. Тому психологічні навички ми уважно використовуємо з урахуванням поточної ситуації», – додала директорка Конотопського ліцею №1 Тетяна Кириченко.

Під час кожної онлайн-зустрічі освітяни дедалі краще розуміли, що підтримка дітей починається зі власної внутрішньої стійкості. Знання, здобуті під час вебінарів, допоможуть не лише краще розпізнавати емоційний стан учнів, а й усвідомлювати тригери та реагувати на них.

«Ми розуміємо, що освіта тримається на вчителях. У часи війни вони не просто педагоги, а й психологи, приклад. Це ті люди, до яких дитина може прийти з болем. І саме вчитель часто першим бачить те, що може залишитися непоміченим вдома. Ми хотіли дати не просто лекції, а інструменти турботи про себе, ментальне здоров’я, підтримку та збереження власної рівноваги», – пояснила координаторка освітнього напряму БФ «Схід SOS» Анна Лоза.

Навчання відбулося в межах проєкту «Школу-вгору: підтримка шкіл Сумської області в покращенні безпеки та психологічного стану учасників освітнього процесу», що реалізує БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Fondation suisse de la Chaîne du Bonheur («Swiss Solidarity»).

Нагадаємо, у березні 2025 року вчителі Сумщини пройшли чотириденний тренінг із безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях.

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини
Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини

Команда БФ «Схід SOS» здійснила адвокаційний візит до Німеччини

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» здійснив моніторинг ремонту пошкодженого внаслідок війни дитсадку «Барвінок»
БФ «Схід SOS» здійснив моніторинг ремонту пошкодженого внаслідок війни дитсадку «Барвінок»

БФ «Схід SOS» здійснив моніторинг ремонту пошкодженого внаслідок війни дитсадку «Барвінок»

Перейти до публікації «Ізі Кемп-2025»: 22 липня на Закарпатті відкриваємо новий сезон табору з надолуження освітніх втрат 
«Ізі Кемп-2025»: 22 липня на Закарпатті відкриваємо новий сезон табору з надолуження освітніх втрат 

«Ізі Кемп-2025»: 22 липня на Закарпатті відкриваємо новий сезон табору з надолуження освітніх втрат 

Скопійовано!