Аналіз другої редакції законопроєкту про перехідне правосуддя
Правозахисники – члени Коаліції громадських організацій, які опікуються питаннями захисту осіб, що постраждали внаслідок конфлікту проаналізували другу редакцію законопроєкту Мінреінтеграції про перехідне правосуддя.
На початку червня профільне міністерство опублікувало на офіційному сайті для громадського обговорення текст проєкту Закону про засади державної політики перехідного періоду. Коаліція громадських організацій підготувала аналіз цього тексту та надіслала до Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій загальні зауваження до законопроєкту, а також порівняльну таблицю із пропозиціями.
Це вже друга редакція вказаного законопроєкту, яка оприлюднюється міністерством для громадського обговорення. В січні 2021 року, громадські організації, що входять до складу коаліції, вже надавали коментарі та пропозиції до першої версії проєкту закону, які були частково враховані авторами законопроєкту.
Повний текст аналізу за посиланням.
“Законопроєкт потребує ретельного доопрацювання, а в поточній редакції несе велику кількість загроз, бо пропонує скасувати норми діючого законодавства не заповнюючи прогалини у регулюванні їм на заміну. Для нас важливо, щоб при розробці нового законодавчого регулювання звертали увагу на існуючу практику застосування законів і підзаконних актів. Оскільки це напряму стосується захисту прав та свобод громадян України, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Автори повинні провести консультації як з клієнтськими громадськими організаціями, які надають юридичний супровід внутрішньо переміщеним особам, людям, які проживають на тимчасово окуповваних територіях та територіях що межують з ними, так і з експертами в сфері міжнародного гуманітарного та кримінального права, впровадження політик перехідного правосуддя і представниками діалогових груп” – коментує текст законопроєкту про засади державної політики перехідного періоду співкоординаторка БФ “Восток SOS” Олександра Дворецька
До складу Коаліції громадських організацій, які опікуються питаннями захисту осіб, що постраждали внаслідок конфлікту, входять “Донбас СОС”, “Крим СОС”, БФ “Право на Захист”, “Восток-СОС”, Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, БФ “Stabilization Support Services”, Центр прав людини ZMINA, Кримська правозахисна група.