2 квітня – третя річниця деокупації Київщини
На початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого 2022 року, росія мала на меті захоплення Києва. Гостомель, Бородянка, Ворзель та Буча були окуповані протягом лічених днів. Після деокупації Бучі світ побачив шокуючі кадри масових убивств, жорстоких тортур і катувань мирних жителів. Вулиці були заповнені тілами – деякі зі зв’язаними руками, деякі безжально закатовані.
Правоохоронці зафіксували понад 9 тисяч воєнних злочинів лише в Бучі, на Київщині знайдено тіла 1346 загиблих мирних жителів.
Злочини, скоєні в Київській області, продовжилися в інших містах. Наприклад, в Ізюмі на Харківщині також були зафіксовані масові вбивства й катування.
Ми всі – як шафка з півником із Бородянки. Ми всі – розстріляний Шевченко, ми всі – країна, зранена окупантом, але сильна, вільна та незалежна. Ми продовжуємо боротися.
Ділимося історіями людей, які задокументували фахівці та фахівчині нашої комнади:
Олена з Ірпеня. Після російської окупації Донецька жінка переїхала до Ірпеня. Проте 24 лютого рф знов зруйнувала її життя на новому місці. Окупанти обстрілювали Ірпінь із важкої артилерії, знищуючи житлові будинки та інфраструктуру. Читайте за посиланням.
Історія з Гостомеля. Катерина та Олександр Титови з дітьми Макаром та Тасею переїхали з Донецька до Гостомеля, продавши майно. Коли розпочалося вторгнення, вони не планували евакуюватися, але окупанти змусили родину тікати вдруге разом із двома собаками, кішкою та дегу. Читайте за посиланням.
Мешканці Ірпеня після деокупації: місто стало місцем важких боїв, люди пережили безліч випробувань. Ця історія про групу друзів, які допомагали евакуювати цивільних жителів. Владислав Самойленко та Антон Сененко, як пишуть в художніх романах, жертвували своїми життями, потрапляючи під мінометні обстріли, щоб врятувати життя декількох сімей із передмістя Києва. Читайте за посиланням.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, і тих, хто пережив жахи окупації Київщини. Вічна памʼять усім жертвам та всім, хто загинув на полі бою, захищаючи нашу країну.
Благодійний фонд «Схід SOS» від 2014 року збирає інформацію про воєнні злочини представників рф, аби забезпечити правосуддя та право на правду. Від початку повномасштабного вторгнення ми провели 800 інтерв’ю та задокументували 1 300 ймовірних злочинів. Ці дані передаються до правоохоронних органів України та міжнародних судових установ, адже злочинці повинні понести покарання.
Якщо ви стали свідком або постраждали від протиправних дій із боку рф, повідомте БФ «Схід SOS» за номером кол-центру: 0800 332 614 (ПН-СБ: 8:00-18:00). Приймаємо звернення і на електронну адресу: [email protected]
Документування здійснюється в межах проєкту «Підтримка постраждалих від війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю фонду та не обов’язково відображає позицію ЄС (European Union in Ukraine).