Табір із надолуження освітніх втрат «Ізі Кемп»
Пандемія COVID-19 і, згодом, початок повномасштабної війни значно вплинули на освітній процес. Навчання онлайн, складнощі в соціалізації через відірваність від спільноти однолітків, постійний стрес, страх та невпевненість в майбутньому негативно впливають на ментальне й фізичне здоров’я дітей. В цих умовах безпека та психоемоційна стабільність є пріоритетами в роботі зі школярами. Іншим важливим напрямом роботи є надолуження освітніх втрат. Постійні обстріли, блекаути, сигнали повітряної тривоги стають на заваді якісному та стабільному засвоєнню знань. «Ізі-Кемп» мав на меті покращити дану ситуацію та надати можливість хоча б частині учнів дистанційних шкіл прифронтової області на короткий проміжок часу знову відчути себе «в школі», поруч з однолітками та у веселій та невимушеній атмосфері дитинства.
Команда вчителів, менторів і, залучена до проєкту, психологиня допомагають учасникам та учасницям табору надолужити освітні втрати, відновити сили та створити міцне ком’юніті. Три заїзди табору організовуються в одному із затишних куточків Закарпаття, де діти мають змогу відчути умовну безпеку, подалі від лінії бойових дій. Тематика табору – навколосвітні подорожі.
Перша половина дня проходить подібно до навчальних сесій зі шкільних предметів (математика, історія, українська мова та література) з вчителями. Друга половина – розрахована для проведення командних ігор, воркшопів, спортивних змаганнь, екскурсій та інших розваг, а також щоденних рефлексій, що мають допомагати створювати безпечний простір довіри. Кожен із дев’яти днів табору націлений на здобуття яскравих моментів, що назавжди залишаться у спогадах учасників проєкту.
Липень – серпень 2024 року
150 семикласників Запорізької області, що мають потребу в надолуженні освітніх втрат та навчаються дистанційно
Звіт за результатами проведення табору можна знайти за посиланням (українською, англійською)
Деякі діти через війну позбавлені можливості вчитись очно. На жаль, цю проблему дуже нелегко вирішити. На деяких територіях – просто неможливо. Тому формат освітніх таборів може стати частковим рішенням для дітей з Запорізької, Харківської, Сумської та інших областей, де безпекова ситуація не дозволяє проводити навчання хоча б у змішаному форматі. Наш пілотний проєкт розроблений спеціально, щоб перевірити, чи можливо надолужити освітні втрати завдяки проведенню періодичних виїзних навчальних таборів. Вже під час першої зміни ми побачили, наскільки діти скучили за очним навчанням.
Марія Гуляєва, проєктна менеджерка (Mondo)
Для нашої команди організувати цей табір – велика честь і радість. Ми створили безпечне середовище, де можна навчатися та відпочивати. Учасники та учасниці відкривають нові горизонти, активно спілкуються та отримують навички, що стануть у пригоді в майбутньому.
Менеджер освітнього напряму фонду Микола Оверченко
Діти дорослішають в умовах війни і проживають на прифронтових територіях. Завдання нашої команди – створити комфортні й цікаві умови для відпочинку, збалансування внутрішнього стану підлітків, їхньої невимушеної соціалізації. Я навчаю дітей базовим засадам самодопомоги, ми обговорюємо реагування на різні стани, вчимося й розрізняти їх.
Психологиня, долучена до проєкту, Ольга Фролова
В школі мене дуже зацікавив предмет літератури, мені дуже сподобалось писати тексти, думаю я буду ще вдома ці вправи робити. Мені не вистачало часу в школі. Я уявляла зовсім інше, але це перевершило всі мої сподівання.
Я знайшов багато друзів. Вчора всі плакали, що їхати не хочуть, обіймались, всім тут дуже добре було.
Я багато з ким познайомилась, бо я люблю спілкуватись і ці люди вони хороші. В школі мені дуже класно, мені сподобалась українська мова та історія, це бомба, пан Ярослав та пан Дмитро дуже класні вчителі.
В нас в класі, коли щось скажеш не те, то вчитель може принижувати. А тут, навіть якщо щось скажеш не правильно, то нічого, всі помиляються і можна виправитись. Тому більше вдавалось працювати, бо тут ніхто нічого не скаже поганого. Не вийшло – наступний раз вийде і, навпаки, похвала.
Олімпійські ігри мені дуже сподобались, вчителі, школа. Школа дуже відрізнялась від звичайної, тут дуже добрі вчителі і тут все в ігровій формі.
Учасники та учасниці табору