Розширення можливостей громадянського суспільства України: зміцнення потенціалу в умовах війни

Активний
Про проєкт

Після повномасштабного вторгнення в Україні з’явився новий волонтерський та громадський рух. Для забезпечення стійкості та довготривалості ОГС та НУО, а також дотримання принципів прав людини в Україні під час війни, існує нагальна потреба у розвитку спроможності цих організацій, їх підтримці та налагодженні ними партнерських зв’язків зі стабільними демократичними країнами.

Проєкт спрямований на досягнення цих результатів шляхом додаткового навчання в сфері прав людини та налагодження та сприяння обміну досвідом між українським та данським громадянським суспільством, що призведе до посилення потенціалу членів щонайменше 10 українських НУО/ОГС.

Мета проєкту

Діяльність проєкту спрямована на зміцнення та розширення можливостей громадянського суспільства в Україні шляхом посилення спроможності та забезпечення організаційного розвитку новостворених неурядових організацій та організацій громадянського суспільства, зокрема, шляхом інтеграції принципів прав людини в їхню діяльність.

Етапи проєкту

Квітень травень 2024: онлайн-курс «ЗРОСТАЙ: Підсилення організацій громадянського суспільства», що складався з серії вебінарів про роль громадянського суспільства та неурядового сектору для активістів, молодих організацій та волонтерів.

Червень 2024: чотириденний очний семінар: «Інтеграція принципів прав людини в роботу НУО/ОГС» на базі Освітнього дому прав людини.

Серпень 2024: форум з прав людини, в якому братимуть участь приблизно 20 учасників від щонайменше 10 НУО/ОГС.

Жовтень 2024: чотириденна поїздка до Данії з метою навчання та обміну досвідом для 10  представників організацій-учасниць проєкту.

Листопад 2024 лютий 2025: підтримка НУО/ОГС-учасниць:

  • Психологічна – індивідуальні або групові консультації з психологом.
  • Технічна – технічне або ІКТ обладнання в діяльності НУО/ОГС.
  • Інституційна – робота консультанта, фасилітатора або тренера з конкретним технічним завданням, що базується на індивідуальних потребах НУО/ОГС.

Лютий 2025: дводенний виїзний офлайн тренінг з стратегічного планування для НГО-учасниць проєкту; під час заходу учасники зможуть глибше пропрацювати візію подальшої діяльності власних організацій та мати час на якісний нетворкінг з колегами.

Березень-квітень 2025: надання менторської підтримки, а також доопрацювання та фіналізація десятьома НГО-учасницями проєкту власних стратегій розвитку.

Квітень 2025: дводенна очна фінальна зустріч учасників проєкту із запрошеними представниками Данського Гельсінського комітету з презентацією напрацьованих стратегічних планів розвитку та фінальною рефлексією щодо загальних підсумків проєкту.

Донор
Партнери проєкту

Основний партнер: Данський Гельсінський Комітет

Інші партнери: Освітній Дім прав людини в Чернігові, Інститут лідерства та управління Українського католицького університету

Період

1 лютого 2024 року – 30 квітня 2025 року

Географія проєкту

Україна

Цей проєкт – можливість для молодих українських НГО отримати додаткові знання, корисні контакти, інституційну та менторську підтримку для власного розвитку. Нам як фонду, що працює вже 10-ий рік, важливо підтримувати колег, які відносно нещодавно розпочали свій шлях, захочоувати їх для подальшої роботи на користь країні та вразливим категоріям населення. А ще гуртувати нову спільноту активних та небайдужих громадян, адже це завжди найприємніша частина кожного освітньго проєкту.

Анна Лоза, координаторка освітнього напряму проєкту

Цікаво було спостерігати як відбуваються процеси у розвитку демократичного суспільства в Данії, як функціонують їх громадські організації. З корисного – розуміння, що у нас демократичні традиції ще лише мають міцніти, ми не можемо швидко надолужити те, що в інших європейських країнах будувалися століттями… Нам потрібно багато терпінням, щоб навчитися приймати будь-які форми інакшості та бути готовими разом з представниками інших поглядів та ідей разом співпрацювати та творити нове.

Оксана Червякова, представниця ГО «Міська Молодіжна Громадська Організація «Центр розвитку молоді» про освітню поїздку в Данію
Виклики масштабування в організації: як зберегти культуру, керованість та фокус на найважливішому

Спікерка: Ольга Садоха — експертка з питань організаційного розвитку, засновниця тренінгово-консалтингової компанії River of Knowledge, членкиня Rotary Innovations Club і стратегічної ради Української асоціації керівників бізнесу, викладачка УКУ

Переглянути вебінар

Використання різних інструментів фандрейзингу на прикладі українських ОГС

Спікерка: Аліна Бочарнікова — тренерка-практикиня і викладачка курсу «Залучення ресурсів у неприбуткові організації» Інституту лідерства та управління Українського Католицького Університету

Переглянути вебінар

Про розвиток партнерства в громадському секторі «Партнеритись заради…»

Спікер: Олег Малець — керівник мережі просторів «ТВОРИ», член Ради з молодіжних питань при Президентові України, автор подкасту «У molo є питання»

Переглянути вебінар

Dreamteam або сім кіл командотворення

Спікерка: Зоряна Борбулевич — тренерка з комунікації та управління командами, фасилітаторка, засновниця агенції «MindForce»

Переглянути вебінар

Публічні комунікації в громадському секторі

Спікерка: Мар’яна Романяк — CEO БФ «Ridni», співзасновниця агенції з PR і комунікацій «DDD agency»

Переглянути вебінар

Проєктний менеджмент від планування до звітування

Спікер: Андрій Левицький — координатор проєктів «Тепле місто», директор із розвитку соціальної майстерні «WoodLuck», співзасновник «Будуємо Україну Разом»

Переглянути вебінар

Особливості здійснення діяльності та звітування громадськими організаціями: бухгалтерські та податкові особливості

Спікерка: Ольга Іванків — засновниця “Consulting Center – центр бухгалтерії та фінансів”, кандидатка економічних наук

Переглянути вебінар

Стратегія плекання ментального здоров’я в організації

Спікерка: Олена Бортнічук — керівниця освітніх програм ІЛУ УКУ, координаторка проєкту «На хмарі»

Переглянути вебінар

Отримала відчуття, що потрапила в демократичну країну, де поважають права один одного. Відчула підтримку України на всіх рівнях. Зрозуміла, як у нас зараз сильно відрізняються пріоритетні напрями в країнах. Зрозуміла, що у фокусі уваги данської преси Україна уже не на першому місті і потрібно зараз нагадувати про нас чим частіше. Вражена згуртованістю данців навколо спільних проблем. Забираю із собою нові контакти, більше інформації про організації, дотичні до громадського сектору та української ситуації, враження та думки щодо різних сфер в Данії.

Ірина Паламарчук, представниця ГО «Безпечний» про освітню поїздку в Данію

Донори

Перейти на сторінку донора New Democracy Fund

New Democracy Fund

New Democracy Fund був заснований у 2020 році Міністерством закордонних справ Данії у відповідь на демократичні виклики у східних країнах-сусідах. Відтоді фонд працює над зміцненням демократичного розвитку в регіоні, надаючи учасникам громадянського суспільства інструменти, методології, підтримку та знання для підвищення стійкості та реагування на швидко мінливі та різноманітні місцеві умови.
Всі проєкти
Скопійовано!