EN

Підтримка українського суспільства через посилення спроможностей волонтерів/активістів, юридичної та адвокаційної підтримки ВПО

Завершений
Про проєкт

Повномасштабне вторгнення росії в Україну та неспроможність держави адекватно реагувати на виклики спричинили масовий волонтерський рух в Україні, що дозволило задовольнити багато потреб ВПО, особливо в перші місяці війни. Але через насиченість подій виявилося, що багато волонтерів та громадських організацій не знайомі з правовими нормами волонтерства, роботи у сфері гуманітарної та благодійної допомоги. Також висока інтенсивність роботи, емоційне напруження, внаслідок діяльності в умовах війни, викликало необхідність психологічної підтримки волонтерів та членів громадських організацій. Окрім цього, велика кількість внутрішньо-переміщених осіб потребували фахової юридичної підтримки.

Мета проєкту

Мета проєкту всебічне підвищення спроможності волонтерів і активістів, а також надання юридичної та адвокаційної підтримки внутрішньо переміщеним особам в Україні. 

Реалізація шляхом:

  • підвищення правових знань волонтерів для ефективного управління їхньою діяльністю 
  • надання психологічної підтримки для подолання стресу та емоційного напруження 
  • посилення компетенцій волонтерських організацій для покращення їхньої ефективності
  • забезпечення юридичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, включаючи складання документів та звернення до органів управління
  • адвокацію змін у законодавстві для покращення їх правового захисту 
  • розробку та розповсюдження інформаційних матеріалів, що допомагають орієнтуватися в правових питаннях 

Акцент проєкту спрямований на комплексну та системну підтримку волонтерів та ВПО для ефективного вирішення викликів, які спричинені повномасштабним вторгненням рф.

Період

Грудень 2022 року – червень 2023 року

Учасники проєкту

Волонтери/активісти НГО, що утворилися у відповідь на повномасштабне вторгнення рф, ВПО

Географія проєкту

Україна

Підсумки проєкту
  1. Розроблено онлайн-курс для волонтерів громадських організацій та активістів, що включав наступні теми: волонтерський менеджмент, питання підтримки психічного здоров’я в умовах підвищеного стресу, правові аспекти волонтерської діяльності тощо. Навчальна програма мала на меті покращення взаємодії між організаціями, які залучають до своєї діяльності волонтерів та активістів. 
  2. Організовано психологічні супервізії для волонтерських команд/об’єднань та індивідуальні супервізії для координаторів волонтерських організацій.
  3. Надано правову підтримку та юридичне  консультування ВПО, їх супровід та представництво у складанні правовстановлюючих документів, допомогу при зверненні в органи муніципального та державного управління.
  4. Розробка рекомендацій для ВПО на основі чинного законодавства і аналіз змін до нього, їх адвокація.
  5. Розробка інформаційних матеріалів для ВПО.
Скопійовано!