Допомога населенню районів, що постраждали від військових дій та руйнування Каховської дамби, необхідними будівельними матеріалами, які можуть бути використані для проведення легкого ремонту та підготовки до зими

Завершений
Про проєкт

Створення стійкого середовища для мешканців прифронтових громад, які постраждали від бойових дій шляхом забезпечення базових житлових умов та соціальної підтримки. Виконання не лише фізичного ремонту будинків, але й створення соціального впливу, спрямованого на покращення психоемоційного стану місцевих мешканців та досягнення змін у сприйнятті реалій життя мешканців Донецької області широкою громадськістю всередині України та за її межами.

Діяльність зосереджується в двох напрямках:
Перший напрямок спрямовує зусилля довкола громад прифронтових або деокупованих територій. Мешканці цих місцевостей часто вирішують повернутися додому, щойно інтенсивність бойових дій зменшується, незважаючи на небезпечні життєві умови, спричинені відсутністю необхідної інфраструктури.

Другий напрямок охоплює допомогу ВПО з вразливих верств населення. Люди похилого віку та з обмеженими можливостями потребують спеціальної підтримки, враховуючи евакуацію, реконструкцію житла та соціальну допомогу. За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), 3,5 млн ВПО розміщені по багатьох регіонах України та, більшість з них, потребує допомоги різної направленості.

Мета проєкту

Забезпечення ефективної та системної допомоги у ремонті будинків, пошкоджених внаслідок військових дій з метою  покращення житлових умов населення, підвищення рівня соціального оптимізму та сприянню інтеграції громад.

Етапи проєкту

Листопад  грудень 2023 року: моніторингові поїздки, збір даних від місцевих громад щодо кількості та  стану пошкоджень домогосподарств.

Січень 2024 року: формування команд, розробка плану дій, бюджетування, розклад робіт, закупівля матеріалів та інструментів.

Лютий серпень 2024 року: реалізація ремонтних робіт у Дружківській, Лиманській та Святогірській територіальних громадах, регулярний моніторинг, перевірка якості, звітування та аналіз.

Серпень 2024 року: закінчення проєкту, розробка рекомендацій для майбутніх проєктів на основі отриманого досвіду.

Донор

The Alliance for Right, Equality and International Solidarity Foundation

Партнери проєкту

ActionAid

Період

1 вересня 2023 року – 31 серпня 2024 року

Географія проєкту
Дружківська міська громада м. Дружківка, с. Олесієво-Дружківка, с. Райське. Вжито заходів для забезпечення базових житлових потреб цивільного населення, включно із частковим відновленням, підсиленням дахів та встановленням вибухозахисних вікон після ракетних обстрілів. Роботи охоплюють територію від епіцентру кожного конкретного вибуху до меж його руйнівного впливу. Спостерігаються пошкодження в диапазоні від повного руйнування будинків до часткового пошкодження віконного скління.
Лиманська громада с. Ярова, с. Новоселівка, с. Дробишеве. Робота зосереджується на базовому відновленні зруйнованого житла для цивільного населення, включно із відновленням, підсиленням дахів та встановленням вибухозахисних вікон після активних бойових дій. Загальна картина пошкоджень виглядає тут більш рівномірною.
Умань: Зусилля спрямовані на підвищення інклюзивності закладу, який надає послуги соціального готелю. Особлива увага приділяється адаптації простору до потреб маломобільних груп населення, зокрема створенню безбар’єрного доступу. Це включає облаштування пандусів, встановлення перил на ґанках, монтаж навісів і укладання антиковзкої плитки.

Детальніше про людей, яким допомогли

«Ніколи не думала, що буде війна з Росією» — 100-річна жителька Дружківки, до якої прилетів снаряд

Відео можна переглянути за посиланням

«Не можемо ж ми всі поїхати». Житель Дружківки — про життя після прильоту російського КАБу

Відео можна переглянути за посиланням

«Повна хата онуків була, а тепер пусто»: майстриня з села Ярова про наслідки обстрілів і окупації

Відео можна переглянути за посиланням

«Дах був зруйнований, усе було розбите». Як сімʼя з Новоселівки відновлює життя після деокупації

Відео можна переглянути за посиланням

«Мені так у житті не щастило». Пасічник із Новоселівки на Донеччині — про відновлення його будинка

Відео можна переглянути за посиланням

Скопійовано!