Держава повинна організувати евакуацію мирного населення з місць ведення бойових дій
Питання евакуації мирних жителів із зони військових дій, включно з тими, хто знаходиться на утриманні держави (мешканці хосписів, діти-сироти та інваліди, що знаходяться в інтернатах, виправні установи), стає все більш критичним. Про це на прес-конференції повідомили волонтери організацій, що займаються вивезенням людей з небезпечних территорій та допомогою вимушеним переселенцям.
Волонтери також направили до влади Відкрите звернення щодо евакуації мирного населення.
– Ситуацію варто назвати критичною, тому що такої кількості заявок людей на евакуацію, прохань вивезти їх із зони бойових дій у зв’язку загостренням бойових дій у нас не було, починаючи з липня-серпня минулого року. – вважає Координатор “Гуманітарної місії допомоги мирному населенню зони військового конфлікту”, председатель ОО “Проліска” Євген Каплін. – На сьогоднішній день по жодному з напрямків, де ми працюємо, держава не працює. Ми не знаємо жодної евакуації, яку проводили б чиновники. Люди евакуюються виключно силами волонетрів, але їх не вистачає навіть для того, щоб задовольнити соту частину від потреби..Держава не допомогає нам, а лише створює час від часу трудощі”.
Евакуація здійснюється силами волонетрів, державні ініціативи виглядають вкрай непереконливо. Волонтери вимагають державної евакуації. Чиновники стверджують, що евакуація не потрібна, але вони ігнорують головний аргумент на її користь – кількість поранених та загиблих мирних громадян за час ведення бойових дій за різними оцінками більше, ніж 10 тисяч.
-”Зараз ми отримуємо шквал дзвінків з проханнями про евакуацію. Люди не можуть виїхати, – говорить Єва Гукалова, представник волонтерської організації “Станція Харків”. – Люди все одно виїжджають, виходять пішки городами, через засніжені і заміновані поля. Дехто доходить. Декому щастить виїхати через блок-пости…”
-“Ми бачимо, як росте рівень напруги в суспільстві і люди все менше довіряють державі. Причиною є частково те, що чиновники так і не навчились пояснювати людям суть нововведень, таких як порядок перетину «лінії фронту», чи режим надзвичайної ситуації. Все більше роботи лягає на плечі волонтерських і громадських організацій” – говорить Олександра Дворецька, координатор Громадської Ініціативи “Восток – SOS”.