«Затишно space» х «Довженко-Центр»: стартував сезон кінопоказів

Одним зі кроків до повернення забутої кінематографічної спадщини стала співпраця «Довженко-Центр» з Бладгодійним фондом «Схід SOS» у межах проєкту «Затишно space» – всеукраїнської мережі просторів, що підтримують українців, які постраждали від війни або опинилися у складних життєвих обставинах. Простори в 6 містах стали майданчиками, де транслюється українське кіно.
У січні цьогоріч Національний центр Олександра Довженка, що є найбільшим архівом українського художнього кіно, запустив власний онлайн-кінотеатр, адже багато українських фільмів свого часу так і не дісталися глядача – їх цензурували, ігнорували або не давали шансу на широкі покази. Сьогодні, коли українці знову виборюють свою культуру й ідентичність, важливо не лише зберігати ці стрічки, а й ділитися ними. Вони заслуговують бути побаченими, а ми маємо право знати та пам’ятати свою історію через кіно.
Перші кінопокази, що відбулися у Вінниці, Кропивницькому, Харкові, Черкасах, Миколаєві та Запоріжжі в березні, зібрали 92 глядачів за фільмом «Пропала грамота». Стрічка привернула увагу молоді та людей старшого віку. Команди просторів «Затишно space» подбали про атмосферу, що допомогла глядачам повністю зануритися в кіно.
Щиро дякую за організацію! Це був справжній подарунок – переглянути культовий український фільм у такій чудовій атмосфері. Тим часом моя дитина теж була зайнята – педагогиня провела творчий майстер-клас. Завдяки таким заходам відвідувачі «Затишно space» мають змогу краще пізнати історію, культуру та естетику вітчизняного кіномистецтва. Тому з нетерпінням чекаю наступного показу.
Альона Бурлака, відвідувачка простору у Черкасах
Кінопоказ модерували психологині та кейс-менеджерки, після перегляду глядачі обговорили стрічку.
У фільмі висвітлювалися не лише українська культура та слов’янська міфологія, а й стосунки між чоловіком і дружиною. Разом із глядачами ми відрефлексували та обговорили стереотипні ролі чоловіка й жінки, показані у стрічці. Сьогодні ці уявлення змінюються, адже все більше жінок стають на захист України до лав Збройних Сил і боронять нашу землю пліч-о-пліч із чоловіками.
Тетяна Більо, кейс-менеджерка «Затишно space» в Запоріжжі
Нагадаємо, покази художнього українського кіно триватимуть до грудня 2025 року (щомісяця). Слідкуйте за анонсами та реєструйтеся на покази в Черкасах, Вінниці, Запоріжжі, Кропивницькому, Харкові та Миколаєві в мережі просторів «Затишно space» від БФ «Схід SOS».
Діяльність просторів у Черкасах, Вінниці, Кропивницькому реалізується за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. БФ «Схід SOS» є імплементаційним партнером гуманітарної організації «CARE». Простори у Запоріжжі, Харкові та Миколаєві працюють у межах проєкту «Захист і необхідна психосоціальна підтримка постраждалих від війни жителів прифронту» за фінансової підтримки МЗС Німеччини