«Я вже не могла витримати та наважилася на евакуацію»: історія 86-річної Людмили з міста Мирноград
Пані Людмила віддала 43 роки життя шахті «Центральна» – спершу працювала у вугільно-хімічній лабораторії, а згодом у відділі підземних робіт.
5 років тому вона перемогла онкологію, нині повільно ходить, тож навіть під час обстрілів у Мирнограді залишалася в квартирі. За словами жінки, виїхати з міста вдалося лише з третьої спроби.
Люди виїжджають, а я не хотіла, куди ж? Син із сімʼєю в Німеччині, інших родичів поруч немає. Відверто кажучи, холод притис. Зв’язатися з евакуаційниками вдалося не одразу: то вони не змогли приїхати у визначений день, то в мене телефон розрядився.
Людмила
Зігріватися доводилося одягом – жінка використовувала всі куртки та ковдри, які мала. Напередодні евакуації через вагу одягу та обʼємне взуття перечепилася та травмувалася. Сусіди, які її підтримували, прослідкували, аби Людмилу доправили в безпечне місце.
Вдома холодно, бо вікно вибите через обстріли. Син із Німеччини не міг додзвонитись. Я була відірвана від світу. Дякую сусідам, що підгодовували. У квартирі є пічне опалення, але я сама винна, що не потурбувалася про це з літа, бо думала, що до зими не доживу. На щастя, я тут.
Людмила
Наша команда зустріла пані Людмилу у Павлограді. Жінка не мала, куди їхати, тож її прихистили у Центрі соціальної адаптації людей з інвалідністю ГО «Океан Добра» у Дніпрі. Наші психологи допомогають їй стабілізувати емоційний стан та пережити травматичні події.
Близьких родичів поблизу не маю. Я не хочу бути тягарем і боюся не пережити дороги до рідних за кордон.
Людмила
За даними Донецької обласної адміністрації, від початку оголошення евакуації з Донеччини виїхали 46 000 представників маломобільних груп населення і людей з інвалідністю.
Закликаємо людей, чиї рідні залишаються у прифронтових населених пунктах, записувати їх на евакуацію. Ви можете врятувати близьких людей від постійної загрози обстрілів, а також життя в умовах відсутності світла, тепла та звʼязку. Ми знаємо, як важко переконувати осіб старшого віку, проте зі свого боку організовуємо повний супровід, щоб зробити виїзд комфортним та безпечним, а також бути поруч так довго, як це необхідно.
Психологічні послуги евакуйованим надаються в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» за фінансової підтримки Європейського Союзу (European Union in Ukraine).