EN

«Все в сумки не покладеш. У мене був дуже гарний будинок»: історія пенсіонерки Людмили з Покровського району

Новини
11.11.2024
Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України

Людмилі 74 роки, жінка все життя провела на Донеччині: народилася в селі Улакли, жила в Дачному, до пенсії працювала агрономом-овочівником у сусідньому селі. Стаж роботи дозволив піти на пенсію у віці 55 років, тож вона разом із чоловіком Володимиром зосередилися на власному господарстві: розвели рогату худобу, овець, гусей і качок. 

Віддушиною чоловіка були голуби, він розводив птахів на даху родинного будинку понад 20 років. Чоловік помер від хвороби 5 років тому, а пташки розлетілися з початком прильотів, що вже сягали Дачного. 

Зараз будинок непридатний до життя: шифер побило, рами та вікна винесло. Дах, як решето, буде текти. Спершу думала прибрати, взялася підлогу мити, а тоді на ходу сумки зібрала та подзвонила волонтерам, аби забрали мене.

Людмила

3 листопада ми зустріли пані Людмилу на транзитному пункті в Павлограді, жінка у сльозах шукала кішку Марусю, яка від стресу залізла на дерево. Волонтери розгорнули рятувальну операцію та повернули хвостика власниці. Кішка Маруся з братом Мішкою – найцінніший вантаж, який вдалося врятувати з руїн рідної домівки.

Ще маю чайник, термос і одяг. Взяла трохи закруток. Але все в сумки не покладеш. У мене був дуже гарний будинок… Новенькі меблі та техніку лишила в хаті.

Людмила

У транзитному пункті в Павлограді Людмилу зустріла команда Благодійного фонду «Схід SOS», спеціалісти надали психологічну підтримку та допомогли стабілізувати емоційний стан. 

Історія пані Людмили, як і багатьох інших людей, які через війну втратили не лише дім, а й усталений спосіб життя, демонструє неймовірну силу духу. Вона вимушено залишила рідне село, пережила руйнацію дому. Роль підтримки – допомога пережити емоційні потрясіння, знайти сили та новий сенс у непростих умовах. Дати людині можливість бути почутою – перший крок до емоційного відновлення.

Психологиня фонду Юлія Крат

Наша команда надала Людмилі найнеобхідніші речі – переноску, їжу для кішок і ліхтар-нічник, що знадобиться під час екстрених відключень світла. У Павлограді жінка чекає на двоюрідну сестру з чоловіком, вони разом житимуть на Дніпропетровщині. 

А до дітей не хочу їхати. Маю 2 доньок, обидві в рф живуть, хоч і кликали, але не поїду. Ці чорти прийшли на нашу землю, як я можу їхати туди жить? Я на старості років – безхатько.

Людмила

Психологічну підтримку постраждалому населенню команда БФ «Схід SOS» надає в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій» за фінансової підтримки Європейського Союзу


Інші матеріали

Перейти до публікації 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Перейти до публікації «Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя
«Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя

«Його ревнощі – не прояв турботи та любові, а контроль і недовіра»: історія Юлії з Запоріжжя

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» провела тренінг «Особливості спілкування з військовими, ветеранами та їхніми родинами»
Команда БФ «Схід SOS» провела тренінг «Особливості спілкування з військовими, ветеранами та їхніми родинами»

Команда БФ «Схід SOS» провела тренінг «Особливості спілкування з військовими, ветеранами та їхніми родинами»

Скопійовано!