EN

У жовтні Восток SOS отримав 34 звернення щодо незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях

Новини
04.11.2020

У жовтні 2020 року на телефон, Viber та WatsApp «гарячої лінії» з виявлення випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях команда «Восток SOS» отримала 34 звернення, в яких йшлося про 29 ситуацій.

Так, 19 ситуацій стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах державних заходів карантину проти пандемії COVID-19.

Зокрема, ці питання стосувалися правил обсервації та роботи відповідного мобільного додатка. Проблеми з перетином закритих у зв’язку з пандемією КПВВ супроводжувалися, зокрема, терміновою потребою перетнути лінію розмежування літнім людям та дітям, а також через необхідність потрапити на похорон чи пройти лікування в медичних закладах по іншу сторону лінії.

11 описаних ситуацій стосувалися Луганської, 1 – Донецької, 1 – Дніпропетровської, 1 – Харківськох області, 1 – міста Києва.

Щонайменше 2 звернення надійшли з окупованих територій. У 17 випадках люди не назвали ані своє точне місце перебування, ані локацію, де відбулося порушення. Вісім звернень стосувалися інцидентів на КПВВ, ще один відбувся на блокпості.

На дії та бездіяльність поліції скаржились 2 рази, 8 – на прикордонників, 2 рази на військове командування скаржились військовослужбовці Збройних Сил України, 1 – на прокуратуру, 1 – на Державне бюро розслідувань (ДБР), 1 – на заклад охорони здоров’я, 2 – на державні соціальні служби у зв’язку з невиплатою пенсій. 11 ситуацій стосувалися правил перетину КПВВ.

Прикметні скарги:

У жовтні 2020 року «гаряча лінія» загалом зафіксувала дві скарги щодо невиконання або неналежного виконання службових обов’язків працівниками поліції.

До однієї з них додалися скарги на бездіяльність прокуратури та ДБР після заяви про злочини поліції в Кривому Розі, описані в попередньому звіті.

Нагадуємо, що скаржник стверджує, що його катували місцеві працівники поліції, щоб примусити зізнатися в крадіжці. Пізніше, за інформацією скаржника, його фактично викрали за сприяння поліції – поліцейські віддали затриманого людині, в якої вкрали речі. І ця людина продовжила його бити і везла в авто у невідомому напрямку.
Ще одна скарга стосувалася бездіяльності поліції після декількох заяв 80-річного жителя Донецької області на телефонного хулігана, який погрожував та телефонував вночі скаржнику вже понад пів року.
Крім того, одна з скарг надійшла від іноземного журналіста, якого не пропустили повз блокпост в Донецькій області.

«Гаряча лінія» з фіксації порушень прав людини з боку силових структур у Донецькій та Луганській областях, працює цілодобово за номером телефону:

+380 (99) 297 64 36

Інші матеріали

Перейти до публікації Команда БФ «Схід SOS» пройшла навчання зі психологічної підтримки та самопіклування
Команда БФ «Схід SOS» пройшла навчання зі психологічної підтримки та самопіклування

Команда БФ «Схід SOS» пройшла навчання зі психологічної підтримки та самопіклування

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» закупив медобладнання для переселенців вартістю понад 208 000 грн
Донати в дії: БФ «Схід SOS» закупив медобладнання для переселенців вартістю понад 208 000 грн

Донати в дії: БФ «Схід SOS» закупив медобладнання для переселенців вартістю понад 208 000 грн

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав дитсадку у Запоріжжі зарядну станцію та біотуалети для укриттів
Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав дитсадку у Запоріжжі зарядну станцію та біотуалети для укриттів

Донати в дії: БФ «Схід SOS» передав дитсадку у Запоріжжі зарядну станцію та біотуалети для укриттів

Скопійовано!