У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
Щоденні обстріли з боку армії рф й надалі змушують людей покидати власні домівки. У грудні 2024 року психологи та соціальні працівники Благодійного фонду «Схід SOS» надали 147 консультацій у транзитному пункті в Павлограді, зустрічаючи евакуйованих із Донеччини. Йдеться про 82 психологічні та 65 соціальних консультацій. Зверталися переважно люди старшого віку та представники маломобільних груп населення. Чимало з них втратили не лише майно, а й зв’язок із рідними та близькими.
Першочергова мета команди – приділити увагу кожній людині, огорнути теплом, стабілізувати стан. Це дає можливість врятованим усвідомити реальність і прийняти виважені рішення щодо подальших кроків.
Серед тих, хто отримав допомогу, опинилася й пані Людмила. Її історією поділилася психологиня БФ «Схід SOS» Тетяна Косова.
Людмилу евакуювали з Донеччини. Її селище повністю зруйноване російськими військами. У будинок, де вона мешкала разом із чоловіком, влучив ворожий снаряд. Чоловік загинув на її очах, вона отримала поранення та контузію. Жінка 4 дні провела у зруйнованому будинку поруч із тілом чоловіка… У транзитному пункті перебувала у важкому стані: постійно плакала, намагалася повернутися додому, щоб поховати чоловіка, не усвідомлюючи небезпеки, яка на неї там чекає.
Тетяна Косова
Психологині вдалося стабілізувати емоційний стан жінки. Згодом вона почала їсти та спати, а пізніше вийшла на зв’язок із родичами.
Соціальні ж працівники фонду допомагають вирішувати інші питання, як-от відновлення документів, організація подальшої логістики (зокрема й для людей із домашніми улюбленцями), оформлення соціальних виплат або статусу інвалідності тощо. Крім того, вони супроводжують людей під час розселення в місця тимчасового проживання.
Психосоціальна підтримка надається в межах проєктів «Захист та психосоціальні послуги для представників маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю, постраждалих внаслідок війни», що здійснюється за підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA), а також «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України», що реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.