У бюджеті на 2021 рік вперше передбачили кошти на програму забезпечення реінтеграції молоді з ТОТ

Новини
18.12.2020

Уперше з початку збройної агресії Російської Федерації в бюджеті України на 2021 рік заклали кошти на програму забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. 
На реалізацію програми заклали 130 мільйонів гривень. Відповідатиме за це Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій. 
Програма забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій передбачатиме низку заходів, спрямованих на встановлення сталих зв’язків з мешканцями Криму та окреми районами Донецької та Луганської областей, а також роботу над покращенням доступу молоді до освітніх закладів через систему підготовки до навчання і інтеграції. 

“Ця програма стала можливою завдяки об’єднанню зусиль Мінреінтеграції, громадських правозахисних організацій та народних депутатів України – членів комітету з освіти, науки та інновацій. Попри скорочення освітнього бюджету на 2021 рік спільно ми домоглися пріоритизувати для уряду та парламенту важливість збереження зв’язків із молоддю з окупованих територій та максимально надавати можливість їм приєднатися до загальноукраїнського освітнього та культурного простору, без пропаганди та примусу участі у парамілітарних організаціях, як це відбувається зараз в Криму на сході України. Впевнена, що вже за рік реалізації програми вдасться показати її ефективність та необхідність подальшої підтримки реінтеграційних заходів спрямованих саме на молодь” – коментує співзасновниця Благодійного фонду “Восток SOS” Олександра Дворецька. 

Нагадаємо, що представники Коаліції громадських організацій ВостокСОС, ZMINA, Донбас СОС, Кримська правозахисна група, КримСОС, Право на захист, Група впливу зверталися до президента, прем’єр-міністра України та депутатів Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій із проханням передбачити в діяльності Міністерства освіти та науки України  на 2021 рік програм підготовчих курсів для дітей та молоді з окупованих територій, проведення кампанії з інформування про можливості навчання в українських університетах дітей та молодь з окупованих територій, а також функціонування консультаційної “гарячої лінії” для дітей і їх батьків. Проте, Міносвіти не запитувало таке фінансування на наступний рік.

Інші матеріали

Перейти до публікації Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»
Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»

Психологиня БФ «Схід SOS»: «Радість – це коли люди знаходять сили жити далі»

Перейти до публікації Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік
Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік
 21.01 – 22.01.2025

Освітній напрям БФ «Схід SOS» провів страгічне планування на 2025 рік

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині
БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині

БФ «Схід SOS» відновив фельдшерсько-акушерський пункт у селі Рубці Лиманської громади, що на Донеччині

Скопійовано!