Проєкт «Місяць жіночого лідерства»: відкриваємо кар’єрні можливості для жінок у Харкові, Миколаєві та Запоріжжі

Новини
29.05.2024

У межах ініціативи «Місяць жіночого лідерства» в безпечних просторах всеукраїнської мережі «Затишно space» в Харкові, Запоріжжі та Миколаєві відбулися тематичні навчальні курси, що допоможуть відвідувачкам будувати кар’єру.  

За даними Державної служби зайнятості, станом на 1 березня 2024 року в Україні зареєстровано 115 000 безробітних жінок (79% від загальної кількості безробітних). Аби допомогти їм повірити в себе, реалізувати потенціал і знайти місце в сучасному світі, команда Благодійного фонду «Схід SOS» пропонує безоплатні курси в «Затишно space». 

До першої хвилі інтенсивів долучилися 3 групи по 10 жінок і дівчат віком від 16 років. Чимало учасниць приходили на навчання разом із дітьми, у «Затишно space» малечею опікуються педагогині. Спікерками зустрічей стали громадські активістки, HR-менджерки українських компаній і засновниці брендів. 

Відвідувачки осередка в Харкові під час курсу «Моя кар’єра» навчилися створювати резюме та проходити співбесіду. Поговорили й про права, вчилися вести бюджет, шукали баланс між роботою та особистим життям. У спейсі в Запоріжжі учасниці ознайомилися зі шляхом підприємиці. У Миколаєві курс «Я – лідерка» зібрав активісток, які готові впроваджувати зміни в місті та країні. 

У межах таких зустрічей жінки та дівчата відчувають підтримку, а також отримують необхідні навички та ресурси, аби змінити власне життя та навколишній світ. Більшість учасниць прагне розвиватися та бути лідерками. У просторах вони знаходять подруг і краще адаптуються до нових умов після вимушеного переїзду. 

Всеукраїнська мережа «Затишно space» – проєкт БФ «Схід SOS», метою якого є надання всебічної допомоги постраждалим від війни жінкам і дітям. Діяльність просторів у Запоріжжі, Миколаєві та Харкові відбувається за підтримки уряду Канади. Фонд є імплементаційним партнером міжнародної гуманітарної організації CARE.
Нагадаємо, з нагоди десятиріччя БФ «Схід SOS» ми поділилися історією безпечних просторів.

Дарія Дяченко, 38 років, учасниця інтенсиву «Моя кар’єра» у Харкові

Народилася в місті Тернівка, що на Дніпропетровщині. Навчалася в Харківському національному економічному університеті, а після закінчення залишилася в місті. Робота за фахом не склалася, тож протягом 13 років працювала листоношею. З дитинства захоплювалася гончарством, у листопаді 2022 року орендувала приміщення та створила майстерню «Гарбузик», де навчає дітей виготовляти керамічні вироби. 

«Я планую ефективніше розвивати цю справу через особистий бренд, а також удосконалити комунікацію в інстаграмі. У роботі знадобляться багато цікавих фішок, які дізналася під час навчання», – поділилася вона.

Інна Сливінська, 38 років, учасниця інтенсиву «Власна справа» у Запоріжжі

Багато років поспіль створює букети з мильних квітів. Її рідний дім у Пологівському районі Запорізької області нині тимчасово окупований. Раніше майстриня там мала не лише чимало готових виробів і матеріалів, а й багато клієнтів. Через війну разом із родиною вимушено переїхала, після пережитого довго не могла повернутися до улюбленої справи, допоміг інтенсив у безпечному просторі.

«Я прийшла на курс, аби чітко сформулювати план досягнення фінансової стабільності. Я отримала новий погляд на мрії, які можна перетворити на успішний бізнес», – додала вона.

Дар’я Поліщук, 34 роки, учасниця інтенсиву «Я – лідерка» у Миколаєві

Філологиня за освітою. Жінка протягом останніх років проводила курси української мови у межах проєкту «Єдині». Зараз викладає на волонтерських засадах у бібліотеці та співпрацює зі Громадською організацією «10 квітня». Дар’я завжди була активною, цілеспрямованою та готовою до знань, саме тому зареєструвалася та долучилася до першого інтенсиву.

«Лекторки детально та змістовно підходили до кожного питання, що допомогло мені порозумітися з новими темами, як-от адвокації та лідерства. Я тепер точно розумію це та можу орієнтуватися. Сподобалися й теми створення громадського простору та особистого бренду. Теж важливою була робота зі психологинею», – зауважила вона. 

Інші матеріали

Перейти до публікації У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді
У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

У грудні мобільні бригади БФ «Схід SOS» надали 186 консультацій у транзитному пункті в Павлограді

Перейти до публікації У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді
У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

У грудні психологи та соціальні працівники БФ «Схід SOS» надали 147 консультацій у Павлограді

Перейти до публікації Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»
Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Успішний старт у підприємництві: в Харкові та Запоріжжі відбулися курси «Основи бізнесу» від БФ «Схід SOS»

Скопійовано!