Порушення з боку силовиків: у травні на «гарячу лінію» Восток SOS звернулися 35 разів

Новини
04.08.2021
Порушення з боку силовиків: у травні на «гарячу лінію» Восток SOS звернулися 35 разів | БФ «Схід SOS», картинка №1

У липні 2021 року на телефон «гарячої лінії» з виявлення випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій та Луганській областях надійшло 35 звернень, що стосувалися 22 ситуацій. 13 з них були скаргами на представників влади, а решта мали довідковий характер.

10 ситуацій стосувалися правил та відповідних проблем перетину контрольних пунктів в’їзду та виїзду з окупованих територій (КПВВ) в умовах заходів карантину проти пандемії гострого респіраторного захворення COVID-19. У двох зверненнях йшлося про перетин держаного кордону України для подорожніх в Росію. Одне звернення на тему перетину КПВВ стосувалися правил самоізоляції після перетину у зв’язку з пандемією. Дві скарги стосувалися незаконно, на той момент, перетину державного кордону з Росією жителів окупованих територій. Одна – заборони перенесення через кордон особистого майна скаржника. Скарга щодо прикордонного пункту “Мілове”, зокрема, стосувалася заборони на прохід скаржниці, яка мала проблеми з документами, тривалих черг і умов, через які непритомніють подорожні.

Загалом 13 ситуацій стосувалися Луганської, 3 – Донецької, 1 – Харківської, 1 – Дніпропетровської, 1 – Закарпатської, 1 – Київської області та міста Києва, 2 – Російської Федерації. Одне звернення надійшло з території Росії, і мінімум одне звернення надійшло з окупованих територій. В інших випадках люди не назвали ані область та більш точне своє місцезнаходження, ані місцину, де відбувалася ситуація. Три ситуації стались безпосередньо між населеними пунктами, одне з них – на КПВВ, два – на прикордонних пунктах пропуску.

На дії та бездіяльність поліції скаржилися шість разів, двічі – на, зі слів скаржників, корупцію поліцейських.

Чотири рази скаржились на прикордонників за те, що вони не пропускали подорожніх або їх майно, а також грубо та непрофесійно, зі слів скаржників, поводились. Один раз скаржились на прокуратуру, один раз – на суддю, двічи – на служби місцевих органів влади, двічи – на роботодавців.

Прикметними можна вважати скаргу на невиконання працівниками поліції своїх службових обов’язків в Дніпропетровській області, коли до них звернулися з заявою про побиття чоловіком своєї дружини, яку він також вигнав з дому разом з дитиною. В Луганській області поліція ніяк не втрутилась в ситуацію, коли син вигнав з дому літнього батька-власника цього дому. В Донецькій області поліція проігнорувала заяву, в якій скаржники розповіли про погрози їхньому життю й здоров’ю.

Інші матеріали

Перейти до публікації Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!
 21.09.2024

Фестиваль думок відбудеться вже цієї суботи, тож час розповісти про локацію!

Перейти до публікації ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 
ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

ПОЗИЦІЯ щодо забезпечення реалізації повноважень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

Перейти до публікації Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»
 21.09.2024

Запрошуємо на дискусію «Повернення з війни: з якими викликами стикаються ветерани та ветеранки?»

Скопійовано!