EN

Підтримка прифронтових шкіл та громад: навчання менторів у межах проєкту «Школу вгору» від БФ «Схід SOS»

Новини
03.06.2025
Підсилення спроможностей прифронтових та релокованих шкіл в Україні/«ШКОЛУ ВГОРУ»
Підтримка прифронтових шкіл та громад: навчання менторів у межах проєкту «Школу вгору» від БФ «Схід SOS» | БФ «Схід SOS», картинка №1

28-29 травня команда освітнього напряму Благодійного фонду «Схід SOS» організувала дводенне офлайн-навчання для 10 менторів. Уже в червні цього року вони працюватимуть зі шкільними командами зі прифронтових регіонів України в офлайн-форматі та супроводжуватимуть у розробці проєктів у майбутньому.

До програми долучилися 10 фахівців та фахівчинь із різних куточків країни – це експерти з досвідом менторства, фасилітації, реалізації соціальних, освітніх та громадських ініціатив. У межах навчання вони разом напрацювали необхідні інструменти та методики для ефективної роботи зі школами, що готуються втілювати локальні проєкти.

«Ми ознайомилися з принципами сучасного наставництва, особливостями роботи з командами освітян та учнів, вчилися прораховувати ризики на реальних кейсах. Це була чудова нагода будувати стратегії менторства, обмінюючись інструментами одне з одним», – розповіла коуч навчання Олена Матвійчук.


У фокусі навчання не лише технічні аспекти менторської підтримки, а й розвиток особистих навичок: усвідомлення власних сильних сторін, робота з мотивацією, комунікацією та відповідальністю за зміни. Учасники й учасниці вмотивовані бажанням долучитися до соціальних змін в Україні, до того ж більшість із них мають викладацький та досвід роботи в подібних проєктах. 

«Мені дуже імпонує формат поєднання у команду учнів, вчителів та адміністрації. Схожий досвід менторства я отримала в одній зі шкіл у Хмельницькому. Крім успішної реалізації ідеї на благо школи чи громади я побачила, як команди згуртувалися. І саме в школі зароджується ланка активістів, що рухає зміни в державі», – поділилася менторка проєкту Ірина Іванюк.

Менторка проєкту Катерина Пашкова-Сипілєва додає, що менторство в часи війни – це інструмент допомоги і підтримки, адже у важкі часи народжуються корисні ідеї, які мають право на життя. 

«За освітою я педагог і розумію всі «болі» освітян. Хочу бути поруч та докласти власний досвід до позитивних змін», – поділилася менторка проєкту Ірина Іванюк.

Незабаром ментори супроводжуватимуть шкільні команди під час спільного навчання та підтримуватимуть їх на кожному етапі: від формування ідеї до написання проєктної заявки й підготовки до пітчингу.

«Проєктна діяльність для багатьох освітян є новим досвідом, але водночас – це шанс впливати на реальність навколо. Наші ментори допомагатимуть командам повірити у власні сили та реалізувати важливі для громади ідеї», – відзначила кооординаторка освітнього напряму БФ «Схід SOS» Анна Лоза.

Програму реалізує Благодійний фонд «Схід SOS» в межах проєкту «Школу вгору: зміцнення потенціалу прифронтових та переміщених шкіл в Україні» спільно з Данським Гельсінським комітетом за підтримки CISU.

Нагадаємо, триває проєкт із покращення безпеки та психологічного стану освітян зі прифронтових регіонів Сумщини від БФ «Схід SOS». 

Інші матеріали

Перейти до публікації Відновлення — це про кожну та кожного: підтримайте заяву, щоб захистити права людей на ТОТ
Відновлення — це про кожну та кожного: підтримайте заяву, щоб захистити права людей на ТОТ

Відновлення — це про кожну та кожного: підтримайте заяву, щоб захистити права людей на ТОТ

Перейти до публікації Дайджест від БФ «Схід SOS»: 7 головних новин 15–28 червня 
Дайджест від БФ «Схід SOS»: 7 головних новин 15–28 червня 

Дайджест від БФ «Схід SOS»: 7 головних новин 15–28 червня 

Перейти до публікації Як БФ «Схід SOS» допомагає реалізовувати права та свободи, закріплені в Конституції України
Як БФ «Схід SOS» допомагає реалізовувати права та свободи, закріплені в Конституції України

Як БФ «Схід SOS» допомагає реалізовувати права та свободи, закріплені в Конституції України

Скопійовано!