Перша допомога: як психолог БФ «Схід SOS» підтримує евакуйованих з Донеччини
Щодня евакуаційна команда Благодійного фонду «Схід SOS» рятує жителів Донеччини, яких свідомо знищує армія рф. Врятованих, зокрема й представників маломобільних груп населення, привозять до транзитного шелтера в Павлограді на Дніпропетровщині.
Часто до транзитного пункту люди потрапляють у важкому психологічному стані, саме тому присутність кваліфікованих психологів і психологинь є обов’язковою. Сьогодні розповідаємо про одного з таких спеціалістів – психолога Олександра Гайсьонка, він допомагає евакуйованим у шелтері в Павлограді.
Важкий психологічний стан проживала жінка, яка приїхала до транзитного пункту на початку листопада. За 2 дні до евакуації від прильоту у неї на руках загинув чоловік. Сталося влучання на подвір’я, а чоловік стояв біля вікна та взяв на себе удар. У жінки не було поранень, лише декілька синців і подряпини.
«На пункт вона потрапила у важкому стані, постійно плакала. Я був із нею декілька годин поспіль. Вдалося перервати постійні болючі спогади про той день. Потім шукали ресурси, намітили подальші кроки та плани. Показав жінці декілька вправ зі стабілізації емоційного стану для самостійної роботи. В кінці дня, коли ми разом вечеряли на пункті, вона розповідала про життя, вже не плакала та навіть посміхнулася», – прокоментував психолог фонду.
Впродовж листопада 2024 року на транзитному пункті в Павлограді наші фахівці психосоціального напрямку надали 352 послуги: 163 соціальні та 189 психологічних. Спеціалісти проводять кризове консультування, допомагають швидко стабілізувати емоційний стан, надають першу психологічну допомогу, знижують рівень стресу та тривожності, а також допомагають налаштуватися на подальші кроки.
Психосоціальна підтримка надавалася в межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни вразливих груп населення та жителів віддалених територій України», що реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.