Операторка гарячої лінії Юлія: «Захотіла бути дотичною до важливої справи, тому долучилася до команди»
До 2021 року Юлія разом із родиною проживала в Казахстані, у березні 2021 вони переїхали до міста Перечин (Закарпатська область). До повномасштабного вторгнення Юлія працювала у сфері туризму.
«Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми дали притулок вимушеним переселенкам із Києва, які стали операторками гарячої лінії Благодійного фонду «Схід SOS». Я побачила їхню діяльність і також захотіла бути дотичною до важливої справи. Так, у квітні 2022 року я долучилася до команди», – розповіла Юлія.
Операторки допомагають реагувати на найрізноманітніші виклики: від пошуку житла до евакуації зі прифронтових і деокупованих територій України, зокрема й за кордон. Юлія зазначає, що найскладніше в діяльності – відчуття, коли люди перекладають відповідальність за важливі рішення на операторів.
«У таких випадках ми пояснюємо, що можемо допомогти евакуюватися, надати варіанти поселення в безпечніших регіонах, а в подальшому – кваліфіковану юридичну, психологічну та соціальну підтримку від каманди. Проте рішення повинна прийняти людина», – пояснила Юлія.
Найбільше вона запам’ятала дзвінок жінки старшого віку із Запоріжжя.
«Вона просила про благодійну допомогу, яку не може отримати. Вона не була ВПО, їй відмовляли. Проте вона мала захворювання на цукровий діабет і проблеми з ногами. Я передала запит до гуманітарного відділу, ми їй допомогли. Я досі не можу забути. Вона плакала та дякувала», – поділилася операторка.
Юлія полюбляє спорт і книжки, мріє про завершення війни та перемогу України, а після – подорож.
Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення команда гарячої лінії БФ «Схід SOS» опрацювала понад 500 000 звернень. Оператори та операторки приймають заявки на евакуацію, надають інформаційні послуги та правові консультації.