Завершився другий тренінг освітнього проєкту «Глобальна освіта – знаємо права людини»: Чернігів
Проєкт «Глобальна освіта – знаємо права людини» працює вже чотири роки зі школами Луганської області. На цей момент в мережі шкіл проєкту є 30 навчальних закладів. Варто сказати, що школи все ближче до статусу “Школа територія прав людини”, реалізовують активні зміни та працюють за принципами прав людини. В рамках проєкту учасники четвертої хвилі успішно пройшли перший тренінг в Чернігові, локальні тренінги на базі шкіл, внутрішню і зовнішню оцінку та нарешті знову зустрілися в Чернігові.
З 27 лютого по 1 березня п’ять навчальних закладів пройшли завершальне навчання, чотириденний тренінг в Освітньому домі прав людини в Чернігові. Школи отримали важливі інструменти та методику для впровадження знань отриманих під час всього навчання. Далі їх чекатиме інтенсивна робота на місцях.
Від кожної школи приїхало чотири представники, адміністрації, батьківського комітету, вчитель, психолог або соціальний працівник). Хто вони, школи-учасниці четвертого набору проєкту:
- НВК ліцей «Гарант», м Лисичанськ;
- Лисичанська загальноосвітня школа №29, сел. Привілля;
- Рубіжанська спеціалізована школа №10;
- Білокуракинська загальноосвітня школа №1;
- Сєвєродонецька загальноосвітня школа №6 ;
Від тренерів проєкту Сергія Бурова, Андрія Кінаша й Олександри Козорог, учасники дізналися про результати самоаналізу і зовнішньої оцінки кожної школи. Визначили як в школі організувати системне навчання в області прав людини й глобальної освіти. Визначили ризики й виклики впровадження моделі «Школа – територія прав людини». Поговорили про стратегії й тактики роботи з проблемними ситуаціями.
Також Доротея Ткадлечкова – волонтерка «Восток SOS» з Чехії, провела факультатив про права людини на практиці.
Під час тренінгу свої знання передавали й іноземна колега. Свій модуль провела Вікторія Руденко, досвідчений викладач англійської мови та керівник проєкту НПО Mondo (Естонія) в області глобальної освіти. Працювала викладачем-волонтером в М’янмі й очолює мережу міжвишівських шкіл ЮНЕСКО в Естонії.
Вона розповіла учасникам про інтеграції глобальної освіти в навчальну програму, вона ознайомила з навчальними матеріалами «Права дитини» та активними змінами як способом підтримки позитивної шкільної культури.
Тренінг пройшов в атмосфері взаєморозуміння і справжнього відчуття території прав людини. В рамках проєкту ми через практику знайомилися з проблемами дотримання прав людини. Цінний досвід дав можливість по-новому подивитися на проблему в цілому і в рамках школи. Дуже важливо, що ми побачили необхідність не просто окремо говорити про права людини, а зробити їх основою існування школи. Безмежно вдячний організаторам даного проєкту! – ділиться враженнями Валентин Капацій, вчитель історії та права.
Навчання було реалізовано в рамках проєкту «Підтримка організацій громадянського суспільства України у формуванні політики, пов’язаної з ВПО, та освітня діяльність на сході України», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії у співпраці з естонської організації «MTU Mondo».