Відбувся перший тренінг навчально-практичного курсу «ГУРТОМ»: «Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області»
Завершувався червень, а ми надихались та отримували нові знання від потужних тренерів й практиків. Отримали шалений заряд енергії на дії у своїх громадах. Це все тому, що в Сєвєродонецьку відбувся перший тренінг для двох груп проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”.
Було приємно спостерігати як спільно, а можемо навіть сказати гуртом, об’єднаною командою працювали голови адміністрацій та представники місцевих громадських організацій. Як палали очі від ідей та натхнення, та закипали голови від знань та нових інструментів. Нові ідеї – надихали учасників, тренерів й організаторів проєкту.
Заняття для двох груп відбулися в період 25-28 червня. З дотриманням карантинних норм та соціальної дистанції.
За час практичних занять, учасники взяли участь в наступних тематичних семінарах:
Права людини, основні поняття.
Тренер – Костянтин Рєуцький
Ресурси територіальної громади, майно та земля.
Майнова, земельна децентралізація.
Електронна демократія та електронні сервіси.
Тренерка – Ольга Алтуніна
Місцева демократія.
Залучення громадян до прийняття рішень.
Кращі практики залучення громадян в місцеве самоврядування.
Інструменти участі громадян.
Тренер – Сергій Романович
Стратегія громади.
Місцевий економічний розвиток.
Планування та реалізація завдань громади.
Міжсекторальна співпраця.
Тренер – Олександр Солонтай
Учасники отримали завдання, які найближчим часом спільно реалізовуватимуть на місцях. Учасники планують в майбутньому активно долучитись до розвитку громад, та взяти участь у місцевих виборах.
Ділимось враженнями учасників:
“Приклади розвитку громад були дуже цікавими, реалізація своїх можливостей реальна та працює в інших громадах вже давно. Дуже цікава інформація та форми роботи”
“Ознайомився з законодавчою базою, була унікальна можливість проаналізувати інформацію в нашій громаді”
“Використання електронних сервісів на прикладі міста Слов’янськ, дали ідеї для власного населеного пункту. Тепер знаємо до чого прагнути”
“Здобула нові знання про права людини. Було відкриттям те, що людина не народжується з обов’язками. Тепер по іншому дивлюсь на життя”
Нагадаємо, що проєкт передбачає серію тренінгів та дистанційні навчальні сесії для керівництва і працівників органів місцевого самоврядування, а також представників громадянського суспільства з 12 населених пунктів Луганської області на лінії розмежування.
Під час курсу учасники отримають знання про структуру, повноваження та обов’язки місцевого самоврядування й органів державного управління, верховенство права та належне управління, компетенції ефективного спілкування між державними чиновниками та місцевим громадянським суспільством.
Крім того, у рамках проєкту посадовці органів місцевого самоврядування у співпраці з представниками громадянського суспільства та активістами працюватимуть над розробкою стратегій сталого розвитку, східних регіонів України під керівництвом та наглядом експертів проєкту.
Громади учасники проєкту:
- смт. Станиця Луганська
- село Сотенне, Станично-Луганський району
- с. Нижньотепле, Станично-Луганський район,
- смт. Петропавлiвка,Станично-Луганський район
- село Комишне, Станично-Луганський район
- смт. Новоайдар
- село Співаківка, Новоайдарський район,
- село Трьохізбенка, Новоайдарський район,
- місто Щастя Новоайдарський район
- місто Попасна
- м.Золоте Попаснянський району
- місто Гірське Попаснянський району
Контакти координаторки проєкту:
east-sos.org
+38 099 078 4 666
[email protected]
Навчання відбувається в рамках проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”, який реалізується БФ Восток SOS при підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.