Навчання посиленню спроможності громад Луганщини на лінії розмежування
Відбулась четверта дистанційна сесія навчально-практичного курсу «ГУРТОМ»: «Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області».
16 червня 2020 року, представники дванадцяти громад Луганської області, взяли участь в онлайн колі. Серед учасників були як активісти, члени громадських організацій так і представники органів місцевого самоврядування. Саме такі змішані групи детально вивчали процедури прийняття рішень в громадах. Обговорили те, як ухвалює розпорядження голова громади, як працюють комісії виконавчого комітету ради, як ухвалює рішення місцева рада та виконавчий комітет.
Зробили аналіз домашнього завдання попередньої дистанційної сесії. В якому обговорили демографічну ситуацію громад, тощо. Відбулась дискусія щодо впровадження нових районів.
Тренером виступив – Олександр Солонтай, експерт Інституту Політичної Освіти (Київ). Модерувала зустріч – Кішенко Юлія, координаторка освітніх програм БФ Восток SOS.
В умовах карантину найбільше відчувається нестача живого спілкування. Але ми тримаємось та адаптуємося до викликів сучасного світу все більше. Наразі це була остання дистанційна сесія проєкту і попереду тренінги офлайн. З трепетом готуємось до зустрічі в Сєвєродонецьку на очному заході.
В навчально-практичному курсі беруть участь представники таких громад:
- смт. Станиця Луганська
- село Сотенне, Станично-Луганський район
- с. Нижньотепле, Станично-Луганський район,
- смт. Петропавлівка, Станично-Луганський район
- село Комишне, Станично-Луганський район
- смт. Новоайдар
- село Співаківка, Новоайдарський район,
- село Трьохізбенка, Новоайдарський район,
- місто Щастя Новоайдарський район
- місто Попасна
- м.Золоте Попаснянський район
- місто Гірське Попаснянський район
Нагадаємо, що проєкт передбачає серію тренінгів та дистанційні навчальні сесії для керівництва і працівників місцевих органів влади, а також представників громадянського суспільства з 12 прифронтових населених пунктів Луганської області. Під час курсу учасники отримають знання про структуру, повноваження та обов’язки місцевого самоврядування і державних органів, верховенство права та належне управління, компетенції ефективного спілкування між державними чиновниками та місцевим громадянським суспільством. Крім того, у рамках проєкту посадовці органів місцевого самоврядування у співпраці з представниками громадянського суспільства та активістами працюватимуть над розробкою стратегій сталого розвитку східних регіонів України під керівництвом та наглядом експертів проєкту.
Дистанційна сесія відбулась в рамках проєкту “Посилення спроможності самоврядування у прифронтових населених пунктах Луганської області”, який реалізується Благодійним фондом Восток SOS при підтримці Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Республіки Корея.