EN

Громадська «гаряча лінія» звіт за січень 2020

З квітня 2018 року активно працює громадська «гаряча лінія» з фіксації порушень прав людини з боку силових структур на підконтрольній українським силам частині Донецької та Луганської областей. Якщо мешканці цих областей вважали, що їхні права порушили або самі стали свідками таких дій з боку співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців, прикордонників або представників спецслужб, то отримали змогу повідомити про це операторам «гарячої лінії» телефонного зв’язку, месенджерів Viber, WhatsApp, Telegram та електронною поштою.

Громадська «гаряча лінія» звіт за січень 2020 | БФ «Схід SOS», картинка №1

У січні 2020 року зафіксовано 24 звернення. Команда БФ «Восток SOS» підготувала аналіз основних питань із якими зверталися громадяни протягом січня.

Найбільше скаржились на дії або бездіяльність поліції, також звернення стосувались роботи прикордонників, працівників Державної фіскальної служби, військовослужбовців Збройних Сил України, та органів місцевого самоврядування.

Отримані скарги інцидентів на КПВВ, стосувалися проблематики проносу речей через лінію розмежування, та роботи пропускної системи КПВВ.

Одна зі скарг стосувалася підозри, що працівники поліції катували затриманого. Одна бездіяльності поліції в питанні розслідування побиття людини. Дві скарги стосувалися погроз, і три – хамської поведінки з боку поліції. Три скарги на поліцію стосувалися невиконання службових обов’язків.

Варта особливої уваги, скарга на дії поліції на блокпості між містами Торецьк і Костянтинівка, Донецької області. За інформацією скаржника, працівники поліції вдягнуті в балаклави, систематично не носять жетонів і погрожують обшуками тим, хто вимагає від них представитися. 

Пам’ятайте! Поліцейський при спілкуванні з вами зобов’язаний назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на вашу вимогу службове посвідчення так, щоб ви могли розгледіти викладену в ньому інформацією (ч. 3 ст. 18 Закону «Про Національну поліцію»). Поліцейський заборонено знімати з однострою чи приховувати нагрудний знак з номером. В поліцейських-спецпризначенців номер нагрудного знака має бути додатково зазначений на однострої й шоломі (ч. 3 ст. 20 Закону «Про Національну поліцію»). Можливі законні виключення з цих правил – під час негласних слідчих (розшукових) дій та інших завдань поліції в режимі секретності.

Працівники «гарячої лінії» оперативно реагують на звернення та за можливості надають консультативну допомогу, надалі направляють до компетентних державних, міських та громадських інституцій.

Зауважимо! Працівники «гарячої лінії» отримують дзвінки з інших областей України також.

Нагадуємо, що громадська «гаряча лінія» з фіксації порушень прав людини з боку силових структур на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, працює цілодобово за номером телефону: +380 (99) 297 64 36

Інші матеріали

Перейти до публікації БФ «Схід SOS» організував психологічну ресурсну зустріч «Я можу!» для підлітків у Броварах
БФ «Схід SOS» організував психологічну ресурсну зустріч «Я можу!» для підлітків у Броварах

БФ «Схід SOS» організував психологічну ресурсну зустріч «Я можу!» для підлітків у Броварах

Перейти до публікації Донати в дії: БФ «Схід SOS» скерував понад 719 000 грн на медичне обладнання
Донати в дії: БФ «Схід SOS» скерував понад 719 000 грн на медичне обладнання

Донати в дії: БФ «Схід SOS» скерував понад 719 000 грн на медичне обладнання

Перейти до публікації Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства
Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства

Щороку з 25 листопада до 10 грудня тривають 16 днів проти насильства

Скопійовано!