Національна координаторка з питань ҐЗН відвідала простори «Затишно space» у Черкасах та Кропивницькому

Національна та регіональна координаторки саб-кластеру протидії ґендерно зумовленому насильству в Україні Акіко Сакауе та Анастасія Коломієць провели зустрічі із командами осередків безпечних просторів психосоціальної та юридичної підтримки «Затишно space» від Благодійного фонду «Схід SOS» у Черкасах та Кропивницькому. Команда фонду ООН у галузі народонаселення координує послуги з попередження та подолання насильства щодо жінок, чоловіків, дівчат та хлопчиків у східних областях України.

Один із важливих напрямів роботи мережі просторів – це допомога постраждалим від ґендерно зумовленого насильства, підтримка та перенаправлення постраждалих до служб та організацій, залежно від потреби і ситуації. Команди фонду в регіонах обговорювали можливості для вдосконалення мапи місць для звернення по допомогу, перенаправлення постраждалих від ҐЗН, шляхи покращення системи захисту, враховуючи наслідки воєнних дій, а також окреслили плани на рік.

З учасницями зустрічі в Кропивницькому ми поділилися нашим досвідом розширення всебічної підтримки для жінок, дівчат і чоловіків, які опинилися в складних обставинах
Дворічний досвід роботи безпечних просторів «Затишно space» показав, що важливо розширювати спектр допомоги, щоб відповідати на актуальні запити людей. Із жовтня 2024 року ми стали консультувати й чоловіків. Деякі з них переживають кризові ситуації і мають запит на отримання психологічної та юридичної підтримки. Наша спільнота розвивається, а разом із нею зростає і команда, яка готова підтримувати всіх, хто цього потребує.
Олена Тарануха, менеджерка «Затишно space» у Кропивницькому
Всеукраїнська мережа «Затишно space» – це місця підтримки та довіри для жінок, чоловіків, молоді та дітей. Ми підтримуємо людей, що вимушено покинули рідні домівки, долучаємося до громадських ініціатив та всебічно допомагаємо усім, хто звертається.
Простори психосоціальної та юридичної підтримки «Затишно spасe» діють у Миколаєві, Черкасах, Кропивницькому, Вінниці, Запоріжжі та Харкові, їхні контакти можна знайти за посиланням.
Команда фонду розробила матеріали із важливою інформацією про ҐЗН: його види, шляхи реагування та подолання, а також контакти гарячих ліній, куди можна звернутися у вашому місті. Інформація доступна на нашому сайті .
