EN

Моніторинг КПВВ “Станиця Луганська”: які порушення виявили?

Моніторинг КПВВ “Станиця Луганська”: які порушення виявили? | БФ «Схід SOS», картинка №1

Метою моніторингу було виявлення порушень прав людини, стану забезпечення охорони здоров’я в місцях перетину лінії розмежування через КПВВ. Моніторинг умов на КПВВ здійснювала група із 4 спостерігачів. Представники групи провели опитування близько 10 осіб, що здійснювали перетин, 2 військовослужбовців у складі СЦКК, 1 представника Луганського прикордонного загону. Крім того, відбувалася комунікація із групою SMM OSCE та CIMIC.

16 червня уряд України оголосив, що вся країна перебуває на “зеленому” рівні ризику COVID-19 та пом’якшив деякі обмеження пов’язані із пандемією. Зокрема, громадяни, що перетинають контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду, вже не зобов’язані робити тестування або самоізолюватись.

На момент здійснення моніторингу, все ще існувала загроза штрафування для громадян за порушення порядку в’їзду-виїзду на ТОТ. Проте, 29 червня 2021 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт про внесення зміни до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» щодо тимчасових підстав незастосування заходів адміністративного впливу за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї.

Результати моніторингу:

1. Встановлено, що у вихідні дні на КПВВ “Станиця Луганська” фізично не присутні представники Спільного центру з контролю та координації. 

2. Громадяни, що перетинали ділянку між КПВВ і КПП, скаржилися на загрозу для свого життя та здоров’я через погодні умови. На шляху відсутні навіси від сонця або дощу, на території самого КПВВ і на ділянці переходу між КПВВ і КПП. 

Моніторинг КПВВ “Станиця Луганська”: які порушення виявили? | БФ «Схід SOS», картинка №2

3. Відсутній транспорт (автобус) для перетину ділянки шляху між КПВВ і КПП, який курсував до початку пандемії COVID-19. Такий транспорт, за словами респондентів, є критично необхідним, оскільки, здебільшого, перетин здіснюють особи похилого віку, родини з дітьми і перетнути даний шлях пішки їм є фізично важко. 

Моніторинг КПВВ “Станиця Луганська”: які порушення виявили? | БФ «Схід SOS», картинка №3

4. Зафіксовано незадовільні санітарно-гігієнічні умови. Кількість туалетів не є достатньою для тієї кількості осіб, яка щоденно перетинає контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду. На всій ділянці не проводиться прибирання, зафіксовано багато сміття. 

Рекомендації:

1. Розглянути можливість зміни графіку роботи КПВВ на більш ранній час (наприклад з 6:00 до 15:00). Це дозволить зменшити ризики для життя та здоров’я осіб, що перетинають КПВВ, від перегрівання чи сонячного удару. 

2. Встановити додаткові пункти для укриття від сонця та дощу на ділянці між КПВВ та КПП. 

3. Відновити курсування транспорту (автобусу) для перетину між КПВВ і КПП.

4. Поліпшити санітарно-гігієнічні умови на КПВВ (встановити додаткові туалети і організувати прибирання).

5. Збільшити чисельний склад представників СЦКК, які несуть свою службу в зоні розведення №1 Станиця Луганська. 

6. Провести інформаційно-роз’яснювальні бесіди або спеціальне навчання щодо комунікацій, які здійснюють представники СЦКК з особами, що перетинають ділянку, спостерігачами, представниками міжнародних організацій.

Додаткові спостереження/висновки:

Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін був створений у вересні 2014 року і діє в інтересах дотримання Мінських домовленостей. Основними завданнями Центру є координація питань відведення озброєння, взаємодія з СММ ОБСЄ, координація припинення вогню для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування.

Під час моніторингу спостерігачам вдалося поспілкуватися із двома представниками СЦКК. Зафіксована комунікація, на думку моніторингової групи, може бути покращена у межах тих можливостей та обов’язків, які передбачені у роботі центру. Зокрема, представники СЦКК, на нашу думку, мають бути підготовлені для комунікації щодо своїх завдань, ролі та функцій на кожній ділянці, де вони працюють. Така підготовка дозволить підвищити рівень довіри до діяльності СЦКК України, свідчитиме про прозорість їх роботи (у межах дозволених законом) та сприятиме покращенню іміджу українського СЦКК для населення, представників міжнародних місій, ЗМІ та спостерігачів. 

Інші матеріали

Перейти до публікації Спеціалістки БФ «Схід SOS» провели тренінг про ненасильницьку комунікацію у Броварській громаді
Спеціалістки БФ «Схід SOS» провели тренінг про ненасильницьку комунікацію у Броварській громаді

Спеціалістки БФ «Схід SOS» провели тренінг про ненасильницьку комунікацію у Броварській громаді

Перейти до публікації У Черкасах і Миколаєві 48 жінок пройшли навчання з фінансової грамотності та ведення бізнесу у «Затишно space»
У Черкасах і Миколаєві 48 жінок пройшли навчання з фінансової грамотності та ведення бізнесу у «Затишно space»

У Черкасах і Миколаєві 48 жінок пройшли навчання з фінансової грамотності та ведення бізнесу у «Затишно space»

Перейти до публікації День Гідності та Свободи: згадаємо боротьбу
День Гідності та Свободи: згадаємо боротьбу

День Гідності та Свободи: згадаємо боротьбу

Скопійовано!